Memur Temmuz Zammı Ne Zaman Açıklanacak? 2023 Memur Enflasyon Farkı Yüzde Kaç?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Memur Temmuz Zammı Ne Zaman Açıklanacak? 2023 Memur Enflasyon Farkı Yüzde Kaç?
Abone ol
Memur ve emekli maaş zammı için gözler bu hafta enflasyon rakamlarında olacak. TÜİK’in açıklayacağı enflasyon oranı sonrasında memur ve emekli zam oranı da belli olacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağı duyurulmuştu. Peki, bu seviyeye refah payı eklenecek mi? Memur ve emekli maaş zammı ne zaman, hangi gün açıklanacak? Temmuz 2023 memur ve emekli zam oranı ne kadar, enflasyon farkı yüzde kaç olacak?

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü bu hafta açıklanacak enflasyon rakamlarında olacak. Haziran 2023 enflasyon oranının açıklanmasının ardından memur ve emeklinin alacağı zam oranı da netleşecek. Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalarda en düşük memur maaşının 22 bin lira olacağı duyurulmuştu.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞ ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Memur ve emekli enflasyon farkı için TÜİK’in yapacağı açıklamayı bekleyecek. TÜİK Haziran 2023 enflasyon rakamlarını 5 Temmuz 2023 tarihinde açıklayacak. Dolayısıyla 5 Temmuz’da memur ve emeklinin alacağı enflasyon farkı ortaya çıkacak. Memur ve emekli zam oranı içinse gözler yapılacak resmi açıklamalarda olacak. Peki, beklenen oranlar hangi seviyelerde?

TEMMUZ  2023 MEMUR VE EMEKLİ ZAM ORANI NE KADAR, YÜZDE KAÇ OLACAK?

Asgari ücrete yapılan zam sonrası gözler memur ve emekli maaşlarına çevrildi. Milyonların gözü 6 aylık enflasyon rakamlarında. Peki memur ve emeklinin maaşı ne kadar olacak? CNN TÜRK Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik ve kameraman Emir Ünlü, Mali Müşavir Emin Yılmaz’a sordu. Milyonlarca memur ve emekli zam için gün sayıyor. İşte masadaki o rakamlar.

Mali Müşavir Emin Yılmaz, “Burada görmüş olduğumuz 22 bin liralık en düşük taban memur aylığı oluyor, peki bunun üzerinde olanlar ne olacak? Bunun üzerinde olanlarla ilgili de kademeli bir zam senaryosu var.

Seyyanen zam olabilir. Oransal bir artış olabilir.

Refah payı dahilinde olabilir” ifadelerini kullanırken temmuz ayında açıklanacak enflasyon ile birlikte artık maaşlarda belli olacak. Enflasyon oranı, refah payı derken memur ve emekli maaşlarında büyük oranda artış bekleniyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ambulans Şoförü Oktay Karakaya Kalbine YenildiÖnceki Haber

Ambulans Şoförü Oktay Karakaya Kalbine Y...

Bu Tehditler Cezasız Kalmasın! İki Doktora Ölümle Tehdit!Sonraki Haber

Bu Tehditler Cezasız Kalmasın! İki Dokto...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar