Süleyman ALTIN

Süleyman ALTIN

Mail: admin@attyiz.biz

İzmir 112 ekiplerine saldırı

 

İzmir 112 ekiplerine saldırı

OLAY 21  NİSAN GECESİ OLDU...AYNI KİŞİ  OLAYDAN  SONRA  SERBEST  BIRAKILDI.KARABAĞLAR  EKİBİNE  POLİS  ESKORTU  VERİLDİ...KİŞİ  AYNI  GÜN  TEKRAR  112'Yİ  ARADI  VE KAHVEHANE ADRESİNE YANLIŞ İHBAR YAPTI.EKİBİMİZ  OLAY  YERİNE  GİDİNCE ERHAN  KIL'I GÖRDÜ VE  HEMEN  OLAY  YERİNDEN AYRILARAK  POLİS  MERKEZİNE  ŞİKAYETTE BULUNDU.KİŞİ  TEKRAR YAKALANDI , İFADESİ  ALINDI  VE YİNE  SERBEST  BIRAKILDI. BU ARADA ADAMIN  CEZAİ  EHLİYETİ  YOK..KİŞİ  BUNUNLA  KALMADI.23  NİSAN'DA BOZYAKA  VE  GÖĞÜS  HASTANESİNDEKİ  112  İSTASYONLARINA GİTTİ  VE  SORUŞTURMA  YAPTI...SAĞLIKTA  ŞİDDET NEREYE  VARACAK?...

 

 

Sağlık çalışanlarına yönelik olarak son dönemde artan şiddet olaylarına bir yenisi İzmir’de eklendi. Erhan Kıl ile bir grup arkadaşı, 20 gün önce Karabağlar 112 Ambulans İstasyonu yakınlarında alkol kullanıp çevreye rahatsızlık verdikleri gerekçesiyle sağlık görevlilerince polise şikayet edildi. 

 

Güvenlik güçlerince oradan uzaklaştırılan gruptaki Erhan Kıl, bir süre sonra dönüp sağlık görevlilerini tehdit ettikten sonra ayrıldı. Kıl, dün akşam saatlerinde, yanında getirdiği döner bıçağıyla Peker Mahallesi 4951 Sokak 31 numurada bulunan Karabağlar 112 Ambulans İstasyonu’na geldi. 

 

Bu sırada orada bulunan, Yeşilyurt, Torbalı ve Ödemiş 112 Ambulans İstasyonu görevlilerinin de aralarında yer aldığı 15 kişiye saldıran Erhan Kıl’ın üzerine atlayan sağlık görevlisi 39 yaşındaki Bekir Gürel durdurabildi. Gürel’in yardımına koşan arkadaşları 24 yaşındaki Gürkan Denizçelik ile 21 yaşındaki Emin Ölmez ile boğuşan Erhan Kıl, elindeki döner bıçağı alınınca, kaçmaya başladı. Bunun üzerine 112 Acil yardım görevlileri durumu, polise bildirdi. 

 

Çevrede yapılan arama sonucu yakalanan Kıl, gözaltına alındı. Üç sağlık görevlisi Bekir Gürel, Gürkan Denizçelik ve Emin Ölmez Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek dövüldüklerine dair rapor aldı. Ardından polis merkezine giden sağlık görevlileri, Erhan Kıl’dan şikayetçi oldu. 

 

Olayla ilgili soruşturma başlatan polisin ifadesini aldığı Kıl serbest bırakıldı. Hakkındaki suçlamayla ilgili evrakaların adliyeye gönderileceği belirtildi.

 

Alıntı :Radikal / Kadir ÖZEN

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar