Tunahan DAĞAŞAR

Tunahan DAĞAŞAR

Mail: tunahandagasar@attyiz.biz

Duyduk ki ATT ve Paramedikler işinin ehli değilmiş!

DUYDUK Kİ, ATT VE PARAMEDİKLER İŞİNİN EHLİ DEĞİLMİŞ!

 

 

Duyduk ki att ve paramedikler işinin ehli değilmiş! Onlara haksızlık ediyorsunuz, etmeyin.

 

 

 

Bunu söyleyenler att ve paramedikleri bir vakaya müdahale ederken kaç defa görmüşler?

 

 

 

Genç olmak, malum kişilerin tabiri ile “çocuk olmak” nasıl oluyor da bir insanın işinin ehli olmadığını gösteriyor? Bu çocuklardan kastımız ortalama 20 yaş, eğer üç beş yaşın lafını edeceksek milletvekili olmanın yaş sınırı neden 25?

 

 

 

Att ve paramedikler sürekli mesleki anlamda eğitim alıyor. Bu çocuklar, hadi içimizde kalmasın “bebekler” beşiğinde sallanıp da beşikten iner inmez meslek sahibi olmuyor herhalde. Mademki eğitim mühim bir mesele, öyle ise milletvekili seçilme şartlarından olan “en az ilkokul mezunu olmak” da neyin nesi?

 

 

 

Açıklama yaparken sağlık çalışanlarını birbirine düşürecek şekilde konuşmak, bazı meslek dallarını küçümseyerek konuşmak eğer özgürlükse,  biz neden “chp’li vekiller eğer işinin ehli olsaydı şu ana dek iktidar olurlardı”, demiyoruz? Biz vekilleri birbirine düşürecek şekilde “şu partili vekillerin kahrını millet çekiyor”, diyor muyuz?

 

 

 

Fethiyespor ile spor siyaset malzemesi olmuştu. Yeni trend: att ve paramedikler üzerinden sağlığı siyasete katmak. Ekber erşad sistemi yok bu ülkede, akıl yaşta değil baştadır sistemi var. 25 yaşındaki bir insan 50 yaşındaki bir insandan daha aktif ve başarılı olabilir.

 

 

 

Milletvekilleri neden sadece siyaset bilimi ve hukuk bölümlerinden mezun olmuyor?

 

 

 

Mühendislik bölümünden mezun olanlar da var? Demek ki şunu söyleyebiliriz, bu işte on yıl okumakla iki yıl okumak arasına tecrübe girdiğinde durumlar değişiyor.

 

 

 

Bir tecrübesizlik örneği gördük, sağlık çalışanlarını birbirine düşürecek bir açıklama ve insanların hayatını kurtaran bir meslek dalını küçümsemek… Halk bizden yana, siz ne kadar lanetleyip küçümserseniz küçümseyin, halkın duası bizimle… Çünkü o çocuk attler, paramedikler ve diğer sağlıkçılar yaralara merhem olduktan sonra her gün binlerce insandan “Allah razı olsun”, “Allah devletimize zeval vermesin”  duasını duyuyorlar. Belki de bu yüzden devlet zeval görmüyor, ne dersiniz? Dua alan kim, küfür duyan kim? Düşünmek gerekli…

 

 

 

Att ve paramedikler giydikleri o sarı yeleklerle halkı kandırırken, milletvekilleri hiçbir şekilde halkı kandırmıyor. Buna inanmak için kendimizi zorlamalıyız.  Çünkü onlar sarı yelek değil, siyah takım elbise giyer. O sarı yelekler o ağır kazalarda kırmızıya boyanırken, takım elbiselere toz bile bulaşmıyor.

 

 

 

Siyaset yapayım derken, sağlıkçının ah’ını alıyorsunuz, etmeyin…

 

 

 

TUNAHAN DAĞAŞAN

 

 

 

 

Yazarımız Tunahan DAĞAŞAN'a Tüm ATT ve Paramedikler Adına Teşekkür Ediyoruz.


Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar