Ertuğrul ERİK

Ertuğrul ERİK

Mail: e.erik@attyiz.biz

Bir Bağımlılığın Adıdır "Yüz On İki"

 

 

  ‘’YÜZ ON İKİ’’ Çok anlamlar yüklü olan bir kelime herkesden her şeyden birer parça aldı YÜZONİKİ.

 

Aslında hepimiz gönüllüydük istekliydik bir şeyler vermeye, Kimimiz uykumuzdan fedakarlık ettik kimimiz sağlığından, 112 hattı telefonumuzda göründüğü de hayat durur bizim için bunun adına meslek aşkı deniyor herhalde.

 

Ama en güzel tarafı da bir insanın hayatını kurtarmak belki de aracı olmak; Onun tarifi yapılamaz sadece yaşanır ve o anın tadı her şeye bedeldir şüphesiz.

 

Hatta bu konuya değinmişken bir doktor arkadaşımızın başından geçen güzel bir olayı anlatayım sizlere:

 

 

           Telsizden istasyon kodu ardından SENKOP ön tanılı hastaya yönlendirilen ambulans olay yerine ulaşır. Hasta yakınları panik ortalık kalabalık ve ekibe tepki vardır her zaman ki gibi nerde kaldınız diye yakınırlar canları yanmıştır Babaları Ekibin ilk değerlendirmesinde kalp krizi geçirmiş ve durum ciddi olay yerinde 40 dakika CPR yapıldıktan sonra hasta en yakın hastaneye bırakılır ve tabi ekip gider hasta ne oldu bilinmez…

 

Ve aradan 6 ay kadar süre geçer.O günkü hasta sağlığına kavuşmuş çocuklarının yaptığı saldırı için en önemlisi de hayatını kurtaran ekibe teşekkür etmek için ve istasyona gider ekip ile buluşunca merhaba ben 6 ay önce kalp krizi geçirdim ve siz bana en kısa sürede müdahale ederek hayatımı kurtardınız der.

 

Tabi ilk anda tanınmaz adres bilgileri ve o günkü yaşananları anlatır ve ekibe teker teker tüm içtenliğiyle sarılır…

 

 

      İşte böyledir ‘’YÜZ ON İKİ’’ Her zorluğa rağmen pes etmemektir hayatını kurtardığınız birisi size teşekkür ettiğin de Gözlerinden yaş dökülmektir.

 

 

   İşte bu yüzden bir kez içine çeken vazgeçemez…

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar