112 acil: ‘Herkesin bildiği sır!’
Cihan ERSÖZ

112 acil: ‘Herkesin bildiği sır!’

AKP ile Cemaat dershaneler konusunda birbirine girmeseydi…
2004 yılında MGK’da alınan Gülen’i Bitirme Planı, Bavulcu Mehmet tarafından Taraf’ın manşetine taşınmasaydı…
Başbakanlık Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, “MGK bu kararları aldı, ancak hükümet bunu yok saydı” açıklamasında bulunmasaydı…

 


Bavulcu buna karşılık twitter’dan “Yalçın Akdoğan da kamuoyuna yakında bazı şeyleri açıklamak zorunda kalacak. Suat Kılıç’la birlikte. Bunu da not edin. Kayınpeder ve eniştenle devleti soy. Buradan ahlak dersi ver. Yok öyle! Vergilerimin hesabını vereceksiniz hırsızlar” demeseydi…

 


2013 eylül ve ekim aylarında bu köşede ardı ardına yayınlanan üç yazım resmen gümbürtüye gitmişti!


Şundan;
Taraf yazarı Baransu isimler sıralıyor; ‘Başbakanlık başdanışmanı Yalçın Akdoğan ve eniştesi Oktay Ferşat; Spor Bakanı Suat Kılıç ve kayınpederi Ali Yüksel…’


Oktay Ferşat ve Ali Yüksel’in ortak şirketleri var. İkili mart 2011’de Sağlık Bakanlığı’na bir proje sunuyorlar. Türkiye genelinde dört bin adet 112 acil hizmet istasyonu yaptırıp bakanlığa devredecekler; giderleri sponsorlar karşılayacak!
Proje, 50’şerli ve 100’erli paketler halinde müteahhitlere teklif ediliyor. Antalya’da yapılan birkaç tane 112 istasyonunun açılış törenlerine ait video görüntüleri, birçoğunu tavlamaya yetiyor! Ferşat Grup’un bir ricası oluyor; “50 istasyon için 100 bin lira teminat yatırın. Bu parayı her inşaat bitiminde 2’şer bin lira olarak geriye öderiz!”

 


İkinci minik istek, binalarda standardı tutturmak için 50 bin liralık malzemenin Adanalı bir firmadan alınmasıdır. Bu para da firmaya yatırılacak; bina tesliminde inşaat giderine eklenip geriye ödenecektir.

 


Türkiye’nin yüzlerce ilçesinde çoğunlukla belediyelerin tahsis ettiği arsalarda inşaatlara başlanır. Tip projeli istasyonların kara binaları kısa sürede tamamlanır. Ancak, Ferşat Grup, parasını peşin aldığı standart malzemeleri her ne hikmetse eksik gönderir. Dolayısıyla yükleniciler aylarca binalarını tamamlayıp teslim edemezler ve paralarını alamazlar.

 


Anlayacağınız, ortada büyük bir dolandırıcılık söz konusudur. Amaç 112 acil hizmet binası yapmak değil; milyonlarca liralık teminatların iç etmek, peşin alınan malzeme paralarını şavullamaktır! 

 


Neden bu kadar iddialıyım? 
Karasu’daki istasyonu yapan ve dolandırıldığını geç de olsa anlayan K.Ö. isimli vatandaşı konuşturdum. Onun verdiği bilgiler doğrultusunda Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde benzer şekilde tuzağa düşürülmüş insanlarla görüşmeler yaptım. Kendi izinleriyle şikâyetlerini kayda aldım. Karasu Haber Gazetesi’nde bunu haber yaptım. Bu köşede de ardı ardına üç yazı yazarak kamuoyunu bilgilendirmeye çalıştım. 

 


Ayrıca; İl Sağlık Müdürlüğü’nü aradım. Sakarya’da 21 istasyon projesi olmasına rağmen, “Bilgimiz ve ilgimiz yok” dediler. Karasu Belediyesi’yle yapılan Sağlık Müdürü imzalı yazışmaların fotokopileri elimde…
Konuyu ulusal basına taşıyıp “Mağdurlar konuşmaya hazır” dedim, ses çıkmadı. Bu haber nedense hiçbir Sakarya Gazetesi’nde yer bulmadı… (Cumartesi günü Aydınlık’ta sürmanşetti!)

 


Cemaat AKP’yle kapışmasaydı…
Bavulcu Baransu devreye girmeseydi… 
Herkesin bildiği bu dolandırıcılık örtülü kalacaktı; iyi mi?

 

Kaynak : 

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ambulans Şoförü Milli Eğitim Bakanlığından Tazminat Kazandı
Ambulans Şoförü Milli Eğitim Bakanlığından Tazminat Kazandı
Ambulans ile otomobil çarpıştı: 5 kişi yaralandı
Ambulans ile otomobil çarpıştı: 5 kişi yaralandı