Sağlıkçılar ve 112 Olmazsa Ne Olur?
Metin KÖSEER

Sağlıkçılar ve 112 Olmazsa Ne Olur?

Kısacası ağrımızın gitmesi, yaramızın sarılması için doktorlara güveniriz. Ya da dışarıda başımıza bir olay gelse 112 acil servisi ararız.

 

 

Niye ararız? Canımız kıymetli olduğu için ararız. Yaşamak için ararız. Derdimize derman bulmak için ararız. Kendimize güven kazanmak için ararız.

 

 

Onlar olmazsa ne yaparız? Acil servisler olmazsa, doktorlar olmazsa, hastaneler olmazsa, 112 acil servis olmazsa ne olur?

Bizi ameliyat edecek  doktor olmazsa, kaza anında ilk müdahaleyi yapacak 112 acil servis olmazsa ne olur?

 

 

Ne olacak oracıkta kıvranır dururuz. Ondan sonrasını zaten söylemeye gerek yok. Dört kişinin omuzunda seyahate çıkarız.

O halde biz vatandaşlara ne oluyor? Bizim görevimiz sağlıkçılara ve 112 acil servis ekibine yardımcı olmak mı, yoksa onları tartaklamak mı?

 

 

Niyetimiz tartaklamak veya darp etmekse yazıklar olsun. Niyetimiz onları çağırıp çare aramaksa niye saldırıyoruz. Yine yazıklar olsun.

 

 

Son günlerde ulusal haberlerde yaşanan bazı olaylar ekranlara yansıdı. Canım çok sıkıldı. Kendini bilmez kişilerin saldırılarını gördüm.

 

 

Kimileri acil servislerde doktorlara saldırıp darp ediyor. Kimileri de 112 acil servis ekiplerine saldırarak darp ediyor.

Bayan doktormuş, erkek doktormuş farketmiyor. Öyle bir darp yapıyor ki, görevlilerin ağzı, burnu, gözü şişiyor. Mosmor ediyorlar.

Bu nasıl bir insanlık? Bu nasıl bir zorbalık? Bunlar ne yapmaya çalışıyor?

 

Bunlar kim? Bunların derdi ne? Bu kabadayılık nereden geliyor?

 

Kime veya kimlere güveniyorlar?  Neden böyle yapıyorlar?

Karıştırdıkları acil servislere yarın bir gün işleri düşmeyecek mi? Yarın bir gün yaralı veya bir yeri ağrıyarak gelmeyecek mi?

O zaman darp ettikleri doktorların eline düşmeyecek mi? Doktor ne olur beni kurtar demeyecek mi? Ya da derdime bir çare bul demeyecek mi?

 

 

Hani çocuklara sorarız ya, büyüyünce ne olacaksın? Doktor ya da öğretmen olacağız diye cevap verirler.

O zaman bu kabadayılara ne demek lazım? İsim bile koyamıyorum.

 

 

Anlamadığım bir şey daha var. Olayı gerçekleştiren bu kabadayılar var ya, olaydan sonra kaçacak delik arıyorlar. Yani kaçıp gidiyorlar. Yakalanmaları da kameralardan tespit edilerek oluyor.

 

 

Sen kabadayısın ya o zaman niye kaçıyorsun? Yakalanınca bir şey hatırlamıyorum diyerek işin içinden çıkıyorlar. Yakalanmazsa kabadayılık devam ediyor.

 

 

Tabii buna kabadayılık denilirse… Kabadayılığında bir şanı şerefi var. Kabadayı kaçmaz. Harbi olur. Gider teslim olur. Ben istemeyerek, bir anlık sinirle böyle böyle yaptım der.

 

 

Bunların ki kabadayılık değil. Bunlar doktorları dövmekle, 112 acil sağlık ekibini darp etmekle, acil servisleri karıştırmakla kabadayılık yapılıyorsa çok yazık.

 

 

Alkolden sızarak yolda yatan kişiyi bile 112 acil servisi çağırıp kaldırtabiliyorsak, bu zorbalığı yapan kişilere tek lafım olacak. Yuuhh bee..

 

 

Allah doktorlarımıza, 112 acil servis ekiplerine ve acil servislerde çalışanlara kolaylık versin. Onlar olmazsa, bizim sağlığımız da olmaz.

 

 

Esenkalın…

 

 

Kaynak : duzcepostasi.com

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ambulans Şoförü Milli Eğitim Bakanlığından Tazminat Kazandı
Ambulans Şoförü Milli Eğitim Bakanlığından Tazminat Kazandı
Ambulans ile otomobil çarpıştı: 5 kişi yaralandı
Ambulans ile otomobil çarpıştı: 5 kişi yaralandı