Bir gece yarısı; 112 acil servis…
Nejat Taşkın

Bir gece yarısı; 112 acil servis…

İnsan hayatı içinde bazen öyle olaylar cereyan eder ki, gece yastığa başınızı koyup uyuduğunuzda her şeyin normal seyrini içinizde hissederek dalarsınız, bir derin uykuya.

 

Fakat birde bakarsınız ki, vakit gece yarısı ve saat 24 mideniz de derin bir sancı sizi kıvrandırıyor ve aceleyle lavaboya koşarak kusmaya başlıyorsunuz. Aşırı kıvranmalar ve şiddetli öksürükler altında ev halkı da artık ayaktadır ve yapılacak hiçbir başka konu yoktur.

 

Derhal telefona sarılıyorsunuz ve ev adresini verdiğinizde 10 dakika sonra acil ambulansını kapınızda gördüğünüzde manevi bir rahatlık duyuyorsunuz.

İşte bu satırların yazarı ben, birkaç gece önce geçirdiğim bu acı hastalığım sonunda ambulanstan beni götürmek üzere inen doktor ve hemşireyi gördüğümde rahat bir nefes aldım.

Karşımda ki doktor, tansiyon ve kalp durumlarımı inceledikten sonra aşırı bir sancımı yerini bularak, bir yemeğin ve aşırı soğuk b,r içeceğin dokunduğunu ve mide spazmı geçirdiğimi beyan ederek, hemşireye verdiği talimatla hemen orada yapılan iki iğnenin sonunda yavaş yavaş rahatladığımın ve biraz sonrada daldığımı hissettiğimde acil servis elemanlarına ve sağlık çalışanlarına bir kere daha büyük sevgi duydum ve onları alkışlamak istedim.

Ülkemizde maddi ve manevi nasıl olursa olsun mutlaka sağlık sektörünün her türlü ihtiyacını karşılamak ve onları modern cihazlarla donatmak Devletimizin en büyük görevlerinden biri olmalıdır. Gecenin saat üçünde bir vatandaşın evine hiçbir karşılık beklemeden gelen bu güzide ekibe bir teşekkür borcum olduğunu düşünerek belki bu yazımı bir yerde okurlar diye, bir sevgi yumağı halinde onlara gönderiyorum.

ADLARINI DAHİ ÖĞRENME FIRSATI BİLE BULMADAN BENİ EVİMDE TEDAVİ EDEREK SAĞLIĞIMI KONTROL ALTINA ALAN BU GÜZZİDE İNSANLARIMIZA BAZEN EL KALDIRAN ZAVALLILARI DÜŞÜNÜYORUMDA ONLARA VERİLEÇEK CEVAP BULAMIYORUM.

Nasıl olurda bu güzide insanlarımıza el kaldırılır ve onların mesleklerinde ki bu güzide tedavi yöntemleri üzerine çizgiler çekmeye çalışılır. Bu ekip beni arabalarına koyup bir hastane acil servisine götürmek suretiyle bir doktora emanet edebilir ve biraz daha uzayan bir ıstıraba yön vermiş olabilirlerdi. Ama teşhisi yetinde koyarak beni sağlıklı bir ortama yansıtan işte bu güzel insanlarımız için karar sizlerindir. Bu kararda mutlaka onları maddi ve manevi desteklerle karşılanması suretiyle giderilmiş olur. Hiç bir zaman sağlık sektörü para değeri ile ölçülmemeli ve bütçe bu güzide insanlara gerekirse örtülü ödenek olarak yansıtılmalıdır.

81 yaşında ki Pendik Süreyyapaşa caddesinde ki hastasına bir telefon başından alo demekle kurulan irtibatın sonunda o 15 dakika sonra o eve ulaşıyor ve hastasının acısına mehlem oluyorsa işte o ekibin mükafatı alkış ve duygu dolu sevgidir.,.

İsimlerini bile öğrenme fırsatı bulamadığım bu ekibi ve bu ekip gibi çalışan sektördeki tüm hekimlerimizi kutluyor ve selamlıyorum. Hatta bilgisayarımın başında onlar için daha parlak kelimeler arıyorsam da emin olun bulamıyor ve yazımı şu sıfatla tamamlıyorum:


MUHTEŞEMDİNİZ; ÇOK SEVGİLİ 112 ACİL SERVİS ELEMANLARI. BÜTÜN SAĞLIK SEKTÖRÜNE SELAM VE SEVGİLER GÖNDERİYOR VE SİZLERİ KUTLUYOR BAŞARILARINIZIN DAİM OLMASINI DİLİYORUM…

Nejat TAŞKIN

 

Kaynak URL: http://www.kilispostasi.com/?p=11881

 

Acil Tıp Teknisyenleri olarak bizde Sayın TAŞKIN'a geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ambulans Şoförü Milli Eğitim Bakanlığından Tazminat Kazandı
Ambulans Şoförü Milli Eğitim Bakanlığından Tazminat Kazandı
Ambulans ile otomobil çarpıştı: 5 kişi yaralandı
Ambulans ile otomobil çarpıştı: 5 kişi yaralandı