Tepe`den Rizelilere 112 Acil Uyarısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tepe`den Rizelilere 112 Acil Uyarısı
Abone ol
Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, köy yollarının erken açılması için acil olmayan vakalarla ilgili 112 Acil Servis`i gereksiz meşgul edilmemesini istedi.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, kar yağışının yoğun olduğu son üç günde il genelinde 168 acil vaka ile yolları kapanan bölgelerde yaşayan 62 diyaliz hastasının diyaliz merkezleri ve hastanelere nakillerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Dr. Tepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, gerek acil sağlık hizmetlerinin sunumunda eksiklik olmaması, gerekse gebe ve diyaliz hastalarının kar yağışından mağdur olmamaları için tüm 112 birimlerinin gece gündüz çalıştığını belirtti.

Yardım talebinin çok olması nedeniyle Valilik koordinasyonunda Orman ve Su İşleri Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü hizmetindeki arazi tipi araçları da Sağlık Müdürlüğü bünyesine aldıklarını ifade eden Tepe, "Şüphe yok ki bu hususta en takdire şayan davranışı arazi tipi aracı olan vatandaşlarımızdan gördük. Bizlere başvurarak araçlarını tamamen gönüllük esasına göre bizlerin koordinasyonunda hastalar için seferber etmek istediler" dedi.

Kar yağışının yoğun olduğu son üç günde il genelinde 168 acil vaka ile yolları kapanan bölgelerde yaşayan 62 diyaliz hastasının diyaliz merkezleri ve hastanelere nakillerini gerçekleştirdiklerini kaydeden Tepe, "Bize destek olan gerek kamu kuruluşlarımıza gerekse sivil toplum kuruluşları ve duyarlı vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Ayrıca hastalarımıza ulaşma konusunda bize yardımcı olan ve can siperane çalışan İl Özel İdaresi çalışanlarına da teşekkürü borç biliyoruz" diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Tepe, vatandaşlardan, köy yollarının erken açılması için acil olmayan vakalarla ilgili 112 Acil Servis`i gereksiz meşgul etmemelerini de istedi.

 

Kaynak : rizehaber.org


Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hemşirelik öğrencilerine bakın kim ders veriyor!Önceki Haber

Hemşirelik öğrencilerine bakın kim ders...

112 Ambulansı devrildiSonraki Haber

112 Ambulansı devrildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar