Şanlıurfa'nın Doktorları Gitti: 8'den Fazla Bölüm Kapandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şanlıurfa'nın Doktorları Gitti: 8'den Fazla Bölüm Kapandı
Abone ol
Şanlıurfa'da görev yapan doktorların ilden ayrılması ile Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde 8'den fazla bölüm kapandı. Göğüs Cerrahi, Onkoloji Bölümü, Hematoloji, Nefroloji, Patoloji, Çocuk Hematoloji, Çocuk Onkoloji ve Organ Nakli branşlarında doktor kalmadı

Şanlıurfa’nın nüfusu 3 milyona yaklaşırken kentte birçok branşta doktorların olmadığı için hastalar başka illere gidiyor.

Türkiye'nin en kalabalık ve genç nüfusun yoğun olduğu illerin başında gelen Şanlıurfa'da, her yıl ortalama 60 bini aşkın çocuk dünyaya geliyor. Buna karşın yaklaşık 500 bin Suriyeli vatandaş buna dahil değil.

Şanlıurfa son yıllarda hastane yatırımına karşın  doktor kadrosunun yetersizliği nedeniyle dikkat çekiyor. Özellikle çocuk branşlarında ciddi eksikliğin olduğu Şanlıurfa'da, vatandaşlar başka illerin sağlık kuruluşlarında tedavi arıyor.

Şanlıurfa’da bulunan 2 bin çölyak hastasından 720’si çocuk  gastroloji bölümünde doktor olmaması hastaları çevre illere yönlendiriyor.

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde birçok bölüm kapandı
Urfanatik'te yer alan habere göre, son yıl bir yılda Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde 8'den fazla bölüm kapandı. Kapanan bölümler nedeniyle çok sayıda hasta vatandaş çevre illerdeki hastanelere gitmek zorunda kaldı. Göğüs Cerrahi, Onkoloji Bölümü, Hematoloji, Nefroloji, Patoloji, Çocuk Hematoloji, Çocuk Onkoloji ve Organ Nakli kapanan bölümler arasında yer aldı.

Harran Tıp Fakültesi’nde 4 branşta doktor kalmadı
Vatandaşlar, milletvekillerine , bürokratlara, vali,  belediye başkanlarına ve kentte bulunan yaklaşık bin 300 STK temsilcilerine  seslenerek Şanlıurfa'nın sağlık sorununa bir çözüm bulunmasını talep ediyorlar

Kaynak:Medimagazin

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TSS:Ücretsiz Ulaşımın Sürekli Olması İçin Cumhurbaşkanlığı’na BaşvurdukÖnceki Haber

TSS:Ücretsiz Ulaşımın Sürekli Olması İçi...

İki Otomobilin Çarpıştığı Kazada Hemşire YaralandıSonraki Haber

İki Otomobilin Çarpıştığı Kazada Hemşire...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar