Sağlık Sendikaları İş Bırakıyor: Ülke Genelinde Eylem Kararı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık Sendikaları İş Bırakıyor: Ülke Genelinde Eylem Kararı
Abone ol
Hekimlere ek gösterge zammının kabulünün ardından sağlık emekçileri iş bırakma eylemi başlatma kararı aldı. Ülke genelinde gerçekleştirilecek eylem kapsamında, sağlık emekçileri hakları için iki gün iş bırakacak.

ağlık emekçileri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sağlık emekçilerinin tümünü kapsamayan ek gösterge ve maaş artışıyla ilgili açıklamalarına tepki göstererek ülke genelinde iş bırakma eylemleri başlatıyor. Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının haklarını savunmak için tüm Türkiye'de iki gün iş bırakacaklarını açıkladı.

Durmuş, sosyal medya hesabından "Tüm Türkiye’de 2 gün İş bırakıyoruz" diyerek duyurduğu açıklamada, aldıkları eylem kararlarını şöyle duyurdu:

"1- Antalya’da 3 grup halinde 3000 kişiyle gerçekleştireceğimiz Türkiye Buluşması Programları iptal edilmiştir.

2- 2 Aralık 2021 Perşembe günü Saat 16:00 itibari ile Antalya İl Sağlık Müdürlüğü önünde Antalya’da bulunan 1.000 kişilik teşkilatımız ile basın açıklaması yapılacaktır.

3- 7 Aralık Salı ve 9 Aralık Perşembe günlerinde Tüm Türkiye’de iş bırakma eylemi yapılacaktır.

4- 7 Aralık Salı günü illerde iş bırakma eylemi ile birlikte şubelerimiz basın açıklaması yapacaktır.

5- 9 Aralık Perşembe günü iş bırakma eylemi ile birlikte, Ankara’da Sağlık Bakanlığı önünde tüm teşkilatımızın katılacağı basın açıklaması yapılacaktır."

SES VE TÜRK SAĞLIK-SEN DE EYLEMDE

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci de yarın tüm Türkiye’de işe 1 saat geç başlayacaklarını, pazartesi ise tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında iş bırakacaklarını duyurdu. Kahveci, "Haksızlığa karşı mücadelemiz hiç durmadı, durmayacak. Hep birlikte kazanacağız" ifadelerini kullandı.

Sağlık Emekçileri Sendikası da (SES) "Sağlık Ekip İşidir" sloganı ve "2-3 Aralık tarihlerinde yapılacak eylem/etkinliklere tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini ve örgütlerini destek vermeye çağırıyoruz" çağrısıyla protestolara katılım çağrısında bulundu.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sağlık-Sen : Tüm Türkiye'de 2 Gün İş Bırakıyoruz!Önceki Haber

Sağlık-Sen : Tüm Türkiye'de 2 Gün İş Bır...

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Talimat Verdi ! Sağlık Çalışanlarına ZamSonraki Haber

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Talimat Verdi ! Sa...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar