Sağlık Çalışanlarının Özlük Hakları Mayıs Ayında Meclise Geliyor!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık Çalışanlarının Özlük Hakları Mayıs Ayında Meclise Geliyor!
Abone ol
AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarına yapılacak iyileştirmeler hakkında bilgi verdi.

 AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sağlık çalışanları ile ilgili yasal düzenlemeleri mayıs ayı içerisinde TBMM’ye getirmeyi planladıklarını belirtti.

Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlanacağını kaydeden Elitaş, “Bu kapsamda öncelikle tabip ve tabip dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınması sağlanarak görev aylıkları tek bir bordro ile ödenecektir” dedi.

Elitaş, bu uygulamanın üniversite hastaneleri için de hayata geçirileceğini ifade ederek “Döner sermayeden ödeme yapılmayan hastane kalmayacak şekilde Sağlık Bakanlığı döner sermaye dağıtım sistemi daha etkin hale getirilecektir" dedi.

Elitaş,  hekimler ve sağlık çalışanlarının döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış sağlanacağını şu sözlerle belirtti:

"Merkezi yönetim bütçesinden performans ödemeleri için ilave kaynak aktarılarak yoğun ve özverili çalışan tabip ve tabip dışı personelin döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış yapılacaktır.

Ayrıca, yapılacak düzenleme sonrası tabiplerimizin bordroya tabi maaşları dikkate alınarak emekli olduktan sonraki maaş kayıpları telafi edilecek şekilde emekli aylıklarında iyileştirme yapılacaktır.

Elitaş, sözlerini hemşirelerin de 3600 ek gösterge kapsamı altına alınacağını söyleyerek şu ifadelerle noktaladı:

“Burada vurgulamak isterim ki başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık bilimi lisansiyerleri de 3600 ek gösterge kapsamı içine alınacaktır."                        

Kaynak:Medimagazin

Anahtar Kelimeler:
 • 00
  SEVDİM
 • 00
  ALKIŞ
 • 00
  KOMİK
 • 00
  İNANILMAZ
 • 00
  ÜZGÜN
 • 10
  KIZGIN
Elazığ'da Ambulans İle Otomobil Çarpıştı: 5 YaralıÖnceki Haber

Elazığ'da Ambulans İle Otomobil Çarpıştı...

Meslektaşı Olan Eşini Yaralayan Doktor İntihar EttiSonraki Haber

Meslektaşı Olan Eşini Yaralayan Doktor İ...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar