Sağlık Çalışanlarına 14 Mart Tıp Bayramında İkramiye Verilmesi İçin Kanun Teklifi Verildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık Çalışanlarına 14 Mart Tıp Bayramında İkramiye Verilmesi İçin Kanun Teklifi Verildi
Abone ol
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş tarafından TBMM Başkanlığı'na verilen kanun teklifi kabul edilirse sağlık personelleri ile yardımcı sağlık personellerine 14 Mart'ta iki maaş ikramiye verilecek. Milletvekili Fahrettin Yokuş tarafından verilen kanun teklifinin detayları belli oldu.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş tarafından TBMM Başkanlığına sağlık personellerine ilişkin bir kanun teklifi verildi. Bu kanun teklifinin kabul edilmesi durumunda sağlık personelleri her yıl 14 Mart'ta iki maaş tutarın ikramiye almaya hak kazanacaklar.

14 MART TIP BAYRAMI İKRAMİYESİ TEKLİFİ

Milletvekili Fahrettin Yokuş verdiği kanun teklifi hakkında bir değerlendirmede bulunarak, “Bu teklif ile sağlık hizmetleri sınıfına ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfına dahil olarak çalışan sağlık personellerine 14 Mart Tıp Bayramı ikramiyesi adı altında 14 Mart 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere her yıl Mart ayı brüt maaş tutarın 2 maaş ikramiye ödenmesi amaçlanmaktadır.

Sağlık çalışanlarımızın tamamı herhangi bir ayrım yapmaksızın sağlık hizmetlerinin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için görevlendirilmişlerdir. Koronavirüs sürecinde de canlarını ortaya koyarak toplum sağlığı ve devlet güvenliği için büyük bir özveri ile çalışmaktadırlar.” dedi.

Sağlık personellerinin çok önemli bir vazife yaptıklarının altını çizen Fahrettin Yokuş, “Milletimizin, yurdumuzun ve devletimizin her açıdan kalkınması tamamen sağlık çalışanlarımızın gösterecekleri başarıyla alakalıdır. Bu kadar hayati bir görev üstlenen sağlık personellerimizin ciddi bir kısmı maddi zorluklar yaşamaktadırlar.

Üstelik bu nedenle de toplumdaki itibarlarının zedelendiğini de düşünmektedirler. Sağlık çalışanlarımızın bugün aldıkları ücretler ile gündelik hayatlarındaki zorunlu ihtiyaçlarını bile karşılayamadıkları görülmektedir. Koronavirüs süreci ağırlaşmaya devam ederken sağlık personelleri için bizler de bir şeyler yapmalıyız.” ifadelerini kullandı. 

SAĞLIK PERSONELLERİNE İKİ MAAŞ İKRAMİYE

Zor bir süreçten geçildiğini hatırlatan Fahrettin Yokuş, “Sağlık personellerine bu zor süreçte ne kadar ihtiyacımız olduğunu bir defa daha gördük. Bu açıdan milletimizin sağlığını emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımızın maddi sorunlarının giderilmesi için TBMM üzerine düşeni yapmalıdır. Bu kanun teklifi ile tüm sağlık çalışanlarımızın ekonomik sorunları çözüm olabilecek 14 Mart Tıp Bayramı ikramiyesini kendilerine ödenmesini sağlayabiliriz.” şeklinde konuştu.

Kanun teklifi ilgili komisyonlarda ilerleyen günlerde görüşülecek. Komisyon aşamasında kabul edilmesi durumunda TBMM Genel Kurulu'nda oylanarak yasalaşma süreci tamamlanacak. Ancak komisyonda reddedilirse bu kanun teklifinin bir geçerliliği olmayacak.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
COVID-19 Tedavisi Gören Hemşire, Hayatını KaybettiÖnceki Haber

COVID-19 Tedavisi Gören Hemşire, Hayatın...

112 Ekibini Tehdit Eden Sürücüye Ders Gibi CezaSonraki Haber

112 Ekibini Tehdit Eden Sürücüye Ders Gi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar