Sağlık Bakanı'nın Whatsapp Mesajları Ortaya Çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlık Bakanı'nın Whatsapp Mesajları Ortaya Çıktı
Abone ol
İngiltere eski Sağlık Bakanı Matt Hancock'un COVID-19 sürecinde bakım evlerinde test yapılmasına ilişkin tavsiyeyi reddettiği mesajları ortaya çıktı. Hancock, mesajların sızdırılmasının ardından büyük hayal kırıklığına uğradığını söyledi

Matt Hancock, İngiltere hükümetinin salgının zirvesindeyken çalışma şekline ilişkin fikir veren 100.000'den fazla WhatsApp mesajlarının sızdırıldığı iddiasıyla karşı karşıya.

Mesajlar, Hancock Sağlık Bakanı iken İngiltere'nin baş sağlık görevlisi Prof Sir Chris Whitty'nin İngiltere'deki bakım evlerine giden herkese COVID-19 için test yapılması tavsiyesini reddettiğini içeriyorlar.

Anahtar iddia ne?

Mesajlara göre Whitty, Nisan 2020'de Hancock'a "bakım evlerine giden herkes" için test yapılması gerektiğini söyledi.

Hancock, bakım evlerine giren herkese test yapmayı "bırakmayı" ve sadece hastanelerden gelen kişilere test ve izolasyon uygulamayı tercih ettiğini söyledi.

İlerleyen günlerde yaşananlar Hancock'un öneriyi reddettiğini, bir yardımcısına hareketin sadece "suları bulandırdığını" söylediğini ve toplum yerine yalnızca hastanelerden gelenler için zorunlu testler getirdiğini gösteriyor.

Huzurevlerine giren herkese test yapılması gerektiğini belirten kılavuzun yürürlüğe girmemesi nedeniyle İngiltere'de bakım evlerinde Nisan ve Ağustos 2020 arasında binlerce kişinin COVID'den hayatını kaybettiği ifade ediliyor.

"Beni büyük hayal kırıklığına uğrattı"

Mesajlarının ortaya çıkmasının ardından Eski Sağlık Bakanı yaptığı açıklamada,  WhatsApp mesajlarını veren Isabel Oakeshott'ın "büyük bir ihaneti ve güven ihlali" olarak tanımlayarak "büyük ölçüde hayal kırıklığına uğradığını" söyledi.

Hancock olaya ilişkin, "Isabel Oakeshott'ın büyük ihaneti ve güveni suistimali beni büyük hayal kırıklığına uğrattı ve üzdü. Pandemiyi atlatmak ve hayat kurtarmak için benimle birlikte çok çalışan siyasi meslektaşlarım, memurlarım ve arkadaşlarım gibi birçok insan üzerindeki etkiden dolayı da üzgünüm.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Depremin 248'inci Saatinde Enkazdan Çıkarılan Aleyna Ölmez Taburcu EdildiÖnceki Haber

Depremin 248'inci Saatinde Enkazdan Çıka...

Kurtarma Çalışmasında Hemşireyi Sevindiren KüfürSonraki Haber

Kurtarma Çalışmasında Hemşireyi Sevindir...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar