Paramedik Tuğçe Taşkın'dan Duygu Dolu Konuşma

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Paramedik Tuğçe Taşkın'dan Duygu Dolu Konuşma
Abone ol
Pınarhisar 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun açılışında paramedik olarak çalışan Tuğçe Taşkın’ın konuşması başta Kırklareli Valisi Osman Bilgin olmak üzere tüm katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Pınarhisar 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun açılışında Pınarhisar 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda paramedik olarak çalışan Tuğçe Taşkın’ın konuşması başta Kırklareli Valisi Osman Bilgin olmak üzere tüm katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Paramedik Tuğçe Taşkın konuşmasına kendisini tanıtmak ile başladı.

Hatay, Şanlıurfa ve Kilis illerinde yaşanan hareketlilik sebebi ile Kırklareli’nden göreve gidenlerden biri olduğunu belirten Taşkın son yıllarda ülkede yaşanan felaketlerde de UMKE Personeli olarak görev aldığını aktardı.

*“Hastalarımızla beraber ağlıyor, beraber gülüyoruz”

Paremedik Tuğçe Taşkın’ın duygu dolu konuşması ise; “Öncelikle bize neden bu meslek ya da neden 112 diye soracak olursanız; İlk müdahale her zaman çok önemlidir ve hayat kurtarır.

Bunu bilerek bizler de yeteneğimiz ve duygularımıza güvenerek bu mesleği seçtik.

Gittiğimiz her hastayı unutabiliriz ama onlar bizi asla unutmazlar. İşte o insanların akıllarında güzel kalabilmek, en zor zamanlarında yanında olup onların kurtarıcı melekleri olarak anılmak için bu meslekteyiz.

Gittiğimiz bütün hastalar ile beraber ağlıyoruz, yaptığımız müdahale ile hayata geri dönen ya da dünyaya gözlerini açan bir bebeğin ailesiyle beraber seviniyoruz.

Kısacası fedakarca en önde biz koşuyoruz. Aile ev istirahat gözetmeden bu işi yapıyoruz. Belki de bu mesleği içimizde barındırdığımız vicdan ve merhamet için seçtik” şeklinde oldu.

Vali Bilgin konuşmanın ardından yaptığı açıklamada paramedik Tuğçe Taşkın’ın yaptığı ve işin özünü anlatan duygu dolu konuşmasından dolayı başta Tuğçe Taşkın olmak üzere tüm acil servis alanında hizmet veren personelleri ayrı ayrı tebrik etti.

*“Devletim adına çok onur verici bir durum”

Vali Bilgin açıklamasında; “Paramedik kızımızın yapmış olduğu ve işin özünü anlatan o duygu dolu konuşmasından dolayı başta şahsı olmak üzere tüm Acil Servis Alanında hizmet veren tüm personelleri ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Kendisinin de belirttiği gibi 2000 yılında İngiltere’de eğitim aldığım dönemde İngiltere Sağlık Bakanlığı özellikle hemşire alımlarında ve ebe alımlarında kişilerin sağlık bilgilerinden önce pisikolojik olarak merhamet konusunda kişilerin duygu ve durum araştırmasını yapıp, bu kişiler insani özelliklerinin diğer insanlardan daha üst düzey insanlar olduğu kabulüne vardıktan sonra ancak kişileri acil sağlık hizmetleri veya hemşire, ebe olarak olur verildiğini gördüğümde ülkemizin bu manada o yıllarda tek ambulansla ve çok sınırlı sayıda yetişmiş personelle verdiği bu hizmetlere bugün döndüğümüzde ki kardeşimiz özelinde baktığımda tüm arkadaşlarımızın gerçekten insani özelliklerinin bizlerden ve sizlerden çok daha üst düzeyde ve duygularının karşısındaki hastalar ile en iyi düzeyde empati kurabilecek seviyede olduklarını görmek hem şahsım adına hem devletim adına çok büyük bir onur verici durum olduğunu belirtmek isterim” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Motorine Bir Zam DahaÖnceki Haber

Motorine Bir Zam Daha

Bir Kulakları Ezanda Bir Kulakları TelsizdeSonraki Haber

Bir Kulakları Ezanda Bir Kulakları Telsi...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar