Özel Sektörde Çalışanlar KPSS 2020/5 Tercihi Yapabilecekler!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Özel Sektörde Çalışanlar KPSS 2020/5 Tercihi Yapabilecekler!
Abone ol
KPSS 2020/5 Tercih İşlemleri Öncesinde en fazla sorulan soru Özel Sektörde çalışanlar tercih yapabilir mi?Ataması yapılırsa Bakanlığa başlayabilir mi?İşte tüm bu sorular ve daha fazlası için Bakanlık Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden Personel ayrılış işlemlerine (İstifa) dair genelge yayımlandı.

Özel Hastane/Sektörde çalışanların tercih yapabilmesi ile ilgili daha önceden Sağlık Bakanlığına seslenmiştir,Bakanlık sesimizi duydu ve bir genelge yayımladı. (Genelgenin Tam Metnine buradan ulaşabilirsiniz.)

  #   Özel Sektör ile ilgili yazmış olduğumuz yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

KPSS 2020/5 Tercih İşlemleri Öncesinde en fazla sorulan soru Özel Sektörde çalışanlar tercih yapabilir mi?
Ataması yapılırsa Bakanlığa başlayabilir mi?

İşte tüm bu sorular ve daha fazlası için Bakanlık Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünden Personel ayrılış işlemlerine (İstifa) dair genelge yayımlandı.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Genel Müdür Mehmet İSLAMOĞLU imzalı genelgede Personel Ayrılışları ile ilgili 23 Madde de ayrılış işlemlerine açıklık getirilmiştir.

Genelgenin 10.Maddesine Göre;

Üniversite, özel sağlık tesisleri ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıp da, Bakanlığımız kadrolarına veya sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleşmeye hak kazanan personelin 3 (üç) ay boyunca atamaları yapılmayacaktır. Bu personelin atamaya hak kazandığı kadrosu veya pozisyonu Bakanlığımızca saklı tutulacaktır. 

Süreç geçtikten sonra bu kapsamdaki personelin diğer şartları da taşıması kaydıyla atamaları yapılacak olup personel mağdur edilmeyecektir.

Özetle KPSS 2020/5 Tercihleri ile yerleşenlerin atamaları yapıldığı takdirde 3 ay süre ile askıya alınacak kişi Özel Hastane/Sektörde hizmet vermeye devam edecek.3 ay sonunda hak kazandığı kadroya geçişi yapılacaktır.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Personel Ayrılış İşlemleri İle İlgili GenelgeÖnceki Haber

Personel Ayrılış İşlemleri İle İlgili Ge...

Sağlık Personellerini Hedef Alan Müge Anlı'ya Tepki!Sonraki Haber

Sağlık Personellerini Hedef Alan Müge An...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar