Önce Nikah Sonra Plazma

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Önce Nikah Sonra Plazma
Abone ol
Samsun’da sağlıkçı çift, nişanlı oldukları dönemde koronaya yakalandı. Hastalığı beraber yenerek bir ay önce düğün yapan çift, kovid-19 tedavisi gören hastalar için immün plazma bağışında bulundu

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde diyaliz teknikeri olarak görev yapan Seda Seven ile Ayvacık İlçe Devlet Hastanesi'nde Acil Tıp Teknisyeni olarak çalışan Alican Seven, nişanlı oldukları dönemde kovid-19 testleri pozitif çıktı.

Birlikte karantinaya alınan ikili, tedaviyle korona virüsü yendi. Bir ay önce düğün yaparak dünyaevine giren Seven çifti, kendileri gibi kovid-19 tedavisi gören hastalar için Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi'nde immün plazma bağışında bulundu.

KORONAYI YENİP DÜĞÜN YAPTIK

Alican Seven, kovid-19'la ilgili ilk şikayetlerin tüm ailesinde görüldüğünü belirterek, "Onların testi pozitif çıktıktan sonra biz de ailecek test verdik hepimizin pozitif çıktı ve tedavi sürecimiz başladı.

Annem ve babamın şikayetleri ağırdı, hastanede yattı. Bizim eşimle semptomlarımız hafif geçtiği için evde tedavi gördük. Tedavi sonrasında testimiz negatif çıktı. O zaman nişanlıydık. İyileştikten sonra hemen düğünümüzü yaptık.

Şimdi immün plazma bağışı yaptık. Kendimiz sağlık çalışanı olduğumuz için zaten tedavi bittikten sonra immün plazma bağışını düşünüyorduk. İyileştikten sonra 28 günlük süreci tamamladık ve bağışçı olduk" dedi. 

BAĞIŞA DAVET

Seda Seven ise kovid-19 testlerinin negatif çıkmasının ardından immün plazma bağışçısı olmak için süreci takip ettiklerini dile getirerek, "İmmün plazma bağışı yapmak aklımızaydı zaten.

Sonra bizimle iletişime geçtiler. Bizde ilk fırsatta kabul edip geldik bağışımızı yaptık. İnşallah birilerine faydalı olabiliriz. Sağlık sektöründe olduğumuz için herkesi immün plazma bağışına teşvik etmek isteriz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bir Doktor Daha Koronavirüse Yenik DüştüÖnceki Haber

Bir Doktor Daha Koronavirüse Yenik Düştü

UMKE Personeli Paramedik Edanur Türkiye'nin Gönlüne Taht KurduSonraki Haber

UMKE Personeli Paramedik Edanur Türkiye'...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar