Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Sonrası Açıklamalar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Sonrası Açıklamalar
Abone ol
Kabine toplantısının ardından değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret, enflasyon hedefi ve kentsel dönüşüme dair önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün yoğun gündemle toplandı.

3 saat 15 dakka süren toplantı sona erdi.

Gazze, enflasyon ve asgari ücret ile Yunanistan ziyaretinin görüşüldüğü toplantının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

 Enflasyonu yavaş yavaş kontrol altına alıyoruz

Enflasyonu yavaş yavaş kontrol altına alıyoruz. Salgın ve küresel krizlerle sarsılan makro finansal istikrarı güçlendirecek adımları kararlılıkla atıyoruz. Yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 5,9 oranında büyüyerek OECD ülkeleri arasında en iyi performansı gösteren ülke olduk. Kaliteli ve sürdürebilir büyüme hedefimizden en küçük sapma yoktur.

Emeklilerimizin sıkıntılarını gideriyoruz

Son verilere göre istihdam 32 milyona ulaştı. İşsizlik oranı ise yüzde 9,2'lere geriledi. Çalışan emeklilerimizde serzenişlere sebep olan sıkıntıyı gideriyoruz. 4 milyon 689 bin emeklimizin hesabına bir defaya mahsus 5'e bin lirayı süratle yatıracağız.

Üniversiteli gençlerimize seçim öncesi verdiğimiz ücretsiz internet ve indirimli teknoloji desteği sözümüzü tuttuk. Doğalgaz tüketim desteğini düzenli sosyal yardım programımıza dahil ettik. Toplam 8 aylık ödeme miktarını 1500 ila 3500 liraya yükselttik.

​​​​​​​ Asgari ücrette ekonomiyi sarsmayacak bir zam yapılacak

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarımıza her ay 450 milyon liradan 850 milyon liraya çıktı. 10 ay evvel yaşadığımız ülke ekonomisine 104 milyar ilave yük getiren deprem felaketine rağmen hiçbir insanımızı ihmal etmiyoruz. Yılbaşında çalışanlarımızın ücretlerinde genel ekonomiyi sarsmayacak bir artış yapılacak. İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi yormayacak, istihdama zarar vermeyecek bir hedef ile bu süreç yönetilecek.

Önümüzdeki yılı dengeleri yeniden sağlamlaştırma bir sonraki yılı ise atılım süreci olarak görüyoruz.

Kaynak:Medimagazin

Anahtar Kelimeler:
 • 10
  SEVDİM
 • 00
  ALKIŞ
 • 10
  KOMİK
 • 00
  İNANILMAZ
 • 00
  ÜZGÜN
 • 00
  KIZGIN
Sağlık Sisteminin Ruhu İçin Lokma DöktürdülerÖnceki Haber

Sağlık Sisteminin Ruhu İçin Lokma Döktür...

2.El Otomobilde Flaş KararSonraki Haber

2.El Otomobilde Flaş Karar

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar