COVID-19 Genelgesi Yürürlükten Kaldırıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
COVID-19 Genelgesi Yürürlükten Kaldırıldı
Abone ol
Haziran 2021 tarihinde yayımlanan COVID-19 salgınında normalleşme tedbirlerini içeren genelge yürürlükten kaldırıldı. Normalleşme sürecinde Sağlık Bakanlığı'nın ve Bilim Kurulu'nun alacağı tedbirler uygulanacak. Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haziran 2021 tarihinde yayımlanan COVID-19 salgınında normalleşme tedbirlerini içeren genelge yürürlükten kaldırıldı. Normalleşme sürecinde Sağlık Bakanlığı'nın ve Bilim Kurulu'nun alacağı tedbirler uygulanacak. Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan 'COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler' konulu genelgeye göre, Haziran 2021 tarihinde yayımlanan 'Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler' konulu genelge yürürlükten kaldırıldı.

Yayımlanan genelge ile salgınla mücadelede Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen tedbir ve kurallara uyulacağı, kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmeyeceği aktarıldı. 

İşte yürürlükten kaldırılan genelgenin detayları

Yürürlükten kaldırılan genelgede, 1 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarının normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmalarını sürdüreceği kaydedilmişti.

Yine yürürlükten kaldırılan genelgede, Sağlık Bakanlığı ile Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan; Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik rahatsızlığı bulunan 60 yaş ve üzeri çalışanlar (yönetici pozisyonundakiler hariç) ile gebeliğinin 24'üncü haftasından 32'nci haftasına kadarki süre içerisinde bulunan çalışanların idari izinli sayılmaya devam edileceği bildirilmişti.

 #   İdari izinli sayılanların göreve gelmedikleri süre zarfında istihdamlarına esas görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılmaları, genelgenin yürürlükten kaldırılmasıyla ortadan kalktı.

Yine yürürlükten kaldırılan genelgede, kamu kurum ve kuruluşlarınca bu süreçte ulusal veya uluslararası düzeyde kapalı alanlarda düzenlenecek her türlü toplantı veya aktivitenin gerekli güvenlik önlemleri alınmak suretiyle video/tele konferans gibi sesli-görüntülü iletişim sistemleri vasıtasıyla uzaktan yapılmasına özen gösterilmesi, tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahaller ile kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması gibi gerekli tedbirlerin devam ettirileceği vurgulanmıştı.

GENELGE

–– COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler ile İlgili 2022/2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi

Anahtar Kelimeler:
 • 2
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 3
  KIZGIN
Ambulans Devrildi, Faciadan DönüldüÖnceki Haber

Ambulans Devrildi, Faciadan Dönüldü

TRT Genel Müdürü:Kasaba Doktoru Sağlık Çalışanlarına SaygımızdırSonraki Haber

TRT Genel Müdürü:Kasaba Doktoru Sağlık Ç...

Haber Yorumları

 • Filz09-04-2022 15:00

  Şimdi 24-32 haftada idari izinli olanlar iptal mi oldu? Anmaladım tam olarak

 • Ayşe09-04-2022 14:59

  Bence çok mantıklı bir karar olmuş Kişi Hamile diye izin veriliyor işe gelmiyor bizim iş yükümüz artıyor ama bakıyoruz arkadaşımız ya cafede ya düğünde maskesiz maskesiz tatil yapıyor bence iyi olmuş güzel bir karar zaten kimse dikkat etmiyordu rahat yaşıyor tatil yapıyordu

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar