Can Kaybımız 92'yi Buldu, Toplam Vaka Sayımız 5.698

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Can Kaybımız 92'yi Buldu, Toplam Vaka Sayımız 5.698
Abone ol
Sağlık Bakanı Koca, "Son 24 saatte 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle can kaybımız 92'yi buldu." dedi.

Sağlık Bakanı Koca, "Son 24 saatte 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle can kaybımız 92'yi buldu. 42 hasta iyileşerek taburcu olmuştur. " dedi.   

Bakan Koca, "İnsanlar birbiriyle mümkün olduğu kadar az karşılaşmalıdır. Bunun için de çalışma saatleri, çalışma günleri, tatiller düzene konmalıdır." diye konuştu.

Bakan Koca, "Bilim Kurulunun 83 milyon için önerdiği tedbir, belli bir süreliğine belli sınırlar konmuş hayattır, geçici hayat tarzıdır." ifadesinde bulundu.

Bakan Koca, "Bütün illerde ne kadar vaka olduğunu biliyoruz, bazı illerde vaka saylarının fazla olduğunu biliyoruz." dedi.

Bakan Koca, "Şahısların veya özel bir kuruluşun kendi başına kit alarak, numuneleri test ediyor olması asla kabul ettiğimiz bir durum değil." açıklamasında bulundu.

Sağlık personelimizden Covid-19 tanısı oldu, ama sayısını söylemem doğru olmaz. Koruyucu malzeme noktasında 3 milyon 615 bin N95 maskesi dağıtıldı. Sağlık personelinin tedavisini yapmakta da hassasiyet gösteriyoruz.

Ek ödeme: Tavandan ek ödeme yürürlüğe girdi. Bunun dışındaki tedbirlerle ilgili birşey söylemem lazım. Yardımcı sağlık personeliyle ilgili de süreçte değerlendireceğiz.

Yoğun bakımlarımız yüzde 62-63 oranında dolu.

Bakan Koca, Çİn'den getirilen kitlerin yanlış sonuç verdiği iddiasını yanıtladı. Koca, iddia ile ilgili, "Deneme amaçlı olarak sonucun değerlendiriliği kitlerde sonucu beğenmedik.Antijen kitiydi bu. Hasta için kullanılmadı. Devamında getirdiğimiz 350 bin hızlı tarama kiti antikor kiti şu anda kullandığımız"

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
112 Ekibine Saldıranlar Serbest BırakıldıÖnceki Haber

112 Ekibine Saldıranlar Serbest Bırakıld...

112 Ekibine Saldıranlar TutuklandıSonraki Haber

112 Ekibine Saldıranlar Tutuklandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar