Bakan Nebati: Sağlık Çalışanlarının Performans Ek Ödeme Tavanları Yükseltildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Nebati: Sağlık Çalışanlarının Performans Ek Ödeme Tavanları Yükseltildi
Abone ol
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Genel Kurulu’nda devam eden Ek Bütçe görüşmelerinde "Sağlık çalışanlarının sabit ek ödemeleri genel bütçeye alınarak, dağıtılabilir ek ödeme miktarı arttırıldı, performans ek ödeme tavanları yükseltildi. Hekimlerin ve diş hekimlerinin emekli aylıklarına ilişkin iyileştirme yapıldı, hastanelerin tamamında performans ek ödemesi dağıtılabilir hale getirildi" dedi

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Celal Adan Başkanlığı’nda toplandı. Genel Kurul’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Meclis’e sunulan, ’2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edildi. 

'Sağlık çalışanlarının performans ek ödeme tavanları yükseltildi'

Genel Kurul’da, Ek Bütçeye ilişkin konuşma yapan Hazine Ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, milletvekillerinin soru ve eleştirilerine yanıt verdi. Milletvekillerinin, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin neler yapıldığı sorularına Nebati, sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik kabul edilen yasal düzenlemeyi hatırlattı. Bakan Nebati, "Sağlık çalışanlarının sabit ek ödemeleri genel bütçeye alınarak, dağıtılabilir ek ödeme miktarı arttırıldı, performans ek ödeme tavanları yükseltildi. Hekimlerin ve diş hekimlerinin emekli aylıklarına ilişkin iyileştirme yapıldı, hastanelerin tamamında performans ek ödemesi dağıtılabilir hale getirildi" dedi.

SMA ilaçları, SGK tarafından yurt dışından getirilmekte'

Bakan Nebati, Genel Kurul’da milletvekillerinin SMA hastalarına ilişkin sorularına da cevap verdi. Kamuoyunda SMA hastaları olarak bilinen hastalarla ilgili bir harcama olup olmadığına ilişkin sorulara Nebati, "Tüm dünyada SMA hastalarının tedavisinde yaygın olarak kullanılan ve bilimsel yollarla etkinliği kanıtlanan ilaç, Sağlık Bakanlığı’nın yurt dışından getirilebilecek ilaçlar listesinde yer almaktadır. SGK tarafından yurt dışından özel izinle getirilerek aracısız ve ücretsiz olarak hastalarımıza ulaştırılmaktadır" dedi. Bakan Nebati SMA tedavisinde kullanılan ilaçların, Tip 1 hastaları için 2017’den, Tip 2-3 hastaları için 2019’dan itibaren SGK tarafından karşılandığını, bu ilacın temininde ve kullanımında herhangi bir sorun bulunmadığını söyledi.

Kaynak:Medimagazin

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 2
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Saldırganlar Serbest Kalınca Doktor Diplomasını YırttıÖnceki Haber

Saldırganlar Serbest Kalınca Doktor Dipl...

Sağlık Çalışanı Ameliyathanede Kendini Astı!Sonraki Haber

Sağlık Çalışanı Ameliyathanede Kendini A...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar