Ambulansın Siren Sesi İçindeki Hastanın Feryadıdır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ambulansın Siren Sesi İçindeki Hastanın Feryadıdır
Abone ol
Sağlık İl Müdürü Uras: Ambulansın siren sesi içindeki hastanın feryadıdır

SAMSUN İl Sağlık Müdürü Mustafa Uras, ambulansların yollarda yaşadıklarını sorunlara değinerek, ambulans siren seslerinin içindeki hastaların ve hastayı biran önce sağlık merkezlerine ulaştırmak isteyen personellerin feryadı olduğunu söyledi.

01 – 07 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası etkinlikleri kapsamında 5. Bölge İlleri UMKE Tatbikatı için Samsun’da bulunan Ordu, Amasya ve Çorum’dan gelen UMKE ekip araçlarının katılımıyla ‘Acil Sağlık Hizmetleri ve UMKE Araç Korteji’ geçişi yapıldı.

Kortej sonrası Cumhuriyet Meydanı’nda araçlar Samsunlular tarafından gün boyu ziyaret edildi. Meydanda, UMKE ve Acil Sağlık Hizmetleri ambulans ve araçlarla birlikte acil müdahale çadırı, bilgi ve organ nakli başvuru stantları yer aldı. Stantlarda ayrıca temel ilkyardım bilgilendirme eğitimleri de yapıldı.

İl Müdürlüğü olarak Acil Sağlık Hizmetlerinde çok güçlü bir olduklarını belirten İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Mustafa Uras, Samsun’da paletli ambulans, helikopter ambulans gibi çeşitli ambulanslarının ve ekipmanlarının olduğunu belirterek, “Son 5 yılda ambulans ekipleri olarak 600 binin üzerinde vakaya ulaştık.

52 istasyon, 780 personel ve 78 ambulansla her 4 dakikada bir vakaya ulaşıyoruz” dedi.

AMBULANSIN SİREN SESİ İÇİNDEKİ HASTANIN FERYADIDIR

Ambulans hizmetlerinde yaşadıkları bazı sorunlar olduğunu belirten Uras, “Yaşadığımız sorunların en başında trafikte yaşıyoruz. Vatandaşlarımız ambulans siren sesi duyduğu zaman sağ şeritteyse kendisini sağ şeridin en köşesine, sol şeritteyse de sol şeridin en köşesine aracını çekerek orta bir boş koridor oluşturup ambulansın hızlı ve ivedi şekilde ilerlemesini istiyoruz. Aslında ambulans siren sesi ambulansın içindeki hastanın feryadı ve hastayı biran önce sağlık merkezine ulaştırmak isteyen personelimizin feryadıdır.

Bu konuda vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Sorun yaşadığımız diğer sorun ise, acil çağrı hatlarının gereksiz yere meşgul edilmesi ve ambulanslara adres bilgilerinin doğru verilmemesi. Bu da bizim vakalara ulaşmamızdaki süreyi maalesef uzatıyor.

Bu konuda tüm vatandaşlarımızdan desteklerini istiyoruz” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayınız....

Anahtar Kelimeler:
 • 10
  SEVDİM
 • 10
  ALKIŞ
 • 00
  KOMİK
 • 00
  İNANILMAZ
 • 00
  ÜZGÜN
 • 00
  KIZGIN
Vakaya Hızlı Erişim İçin Yeni Uygulama Tanıtıldı. Solu Hızla Boşaltın, Ambulans Geçecek!Önceki Haber

Vakaya Hızlı Erişim İçin Yeni Uygulama T...

Öğretmen İstediği İlacı Yazmayan Kadın Hekime SaldırdıSonraki Haber

Öğretmen İstediği İlacı Yazmayan Kadın H...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar