Türkiye'nin İlk ve En Büyük ATT/Paramedik Platformu

  • Dolar 5.8955
  • Euro 6.5397
  • GR ALTIN 295.78
  • ÇEYREK 483.6

Akyaka Türkiye’nin ilk 4C mağduru

Akyaka, 4C yasası ile değişen mesleği yüzünden yaşamını yitiren Türkiye’nin ilk 4C mağduru oldu.

Akyaka Türkiye’nin ilk 4C mağduru
  • 22 Mart 2012, Perşembe 12:00

 

Ambulans Şoförü Hüseyin Akyaka’nın Denizli Belediyesi personeli iken 2 ay önce norm fazlası olarak 4C yasası nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü emrine verildiği ve Çivril 112 Acil Servisi’nde göreve başlatıldığı ortaya çıktı. Akyaka, 4C yasası ile değişen mesleği yüzünden yaşamını yitiren Türkiye’nin ilk 4C mağduru oldu.

Tür­ki­ye’nin ko­nuş­tu­ğu ve De­niz­li’yi yasa boğan am­bu­lans ka­za­sın­da bu sabah ölü sa­yı­sı 6’ya ula­şır­ken, hem son­ra­sın­da dü­zen­le­nen ce­na­ze tö­ren­le­ri ve ka­za­nın ar­dın­dan çıkan hi­ka­ye­ler yürek bur­ku­yor.

1 ya­şın­da­ki hasta Mert Be­be­ği De­niz­li’ye ye­tiş­tir­me­ye ça­lı­şır­ken ya­şa­mı­nı yi­ti­ren am­bu­lans şo­fö­rü Hü­se­yin Ak­ya­ka as­lın­da bir be­le­di­ye iş­çi­siy­di. Tam 11 yıl­dır De­niz­li Be­le­di­ye­si’nin Su ve Ka­na­li­zas­yon Mü­dür­lü­ğü bün­ye­sin­de kepçe ope­ra­tör­lü­ğü, kam­yon şo­för­lü­ğü ve kanal iş­çi­li­ği gö­rev­le­rin­de bu­lu­nan Ak­ya­ka, aile­si­ne göre 4C mağ­du­ru.

2 ay önce 4C ya­sa­sı ne­de­niy­le norm faz­la­sı ol­du­ğu ge­rek­çe­siy­le İl Sağ­lık Mü­dür­lü­ğü em­ri­ne ve­ril­di­ği or­ta­ya çıkan Ak­ya­ka, 112 Çiv­ril Şu­be­si’nde am­bu­lans şo­fö­rü ola­rak ça­lış­ma­ya baş­la­dı. Ancak bu zo­run­lu görev de­ği­şik­li­ği 41 ya­şın­da­ki Hü­se­yin Ak­ya­ka’nın sonu oldu. Ak­ya­ka, 2 aylık am­bu­lans şo­för­lü­ğü de­ne­yi­mi­nin so­nun­da, kor­kunç ka­za­da can verdi.

 

Geride biri 17 diğeri 14 yaşındaki iki yetim ve bir gözü yaşlı eş bırakan Akyaka’nın ailesi dertli. Üstelik 17 yaşındaki ablası Sena’nın avutmaya çalıştığı 14 yaşındaki Oğuzhan’ın kalbi doğuştan delik. Aile en çok da Akyaka’nın kalp hastası çocuğunun bu yaşadığı travmadan olumsuz etkilenmesinden korkuyor. Gözü yaşlı ağabey Nurettin Akyaka, Denizlihaber.com’a yaptığı açıklamada “Tabii ki bu takdiri ilahidir. Ancak kardeşimi Çivril’e göndermeselerdi geride bıraktığı iki çocuğunun yanında olacaktı. Biz bu kazının ardında ihmalleri araştıracağız. Gerekirse geride kalan siki yavrucağın hakkı için her türlü mücadeleyi vereceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak : http://www.denizlihaber.com


Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık