Sağlık Bakanlığı 12500 Sağlık Personeli Alımı Gecikebilir Mi?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, 12500 sağlık personeli alınacağını açıklamasının ardından, ilanı bekleyen adaylar ilanın gecikmesinden endişe duyuyor. Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı ne zaman yayımlanacak? Haberimizde...

Sağlık Bakanlığı 12500 Sağlık Personeli Alımı Gecikebilir Mi?
Sağlık Bakanlığı 12500 Sağlık Personeli Alımı Gecikebilir Mi? ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık Bakanlığı, tek seferde rekor sayıda personel ilanına çıkmaya hazırlanıyor. Bakanlık çoğunluğu hemşire olmak üzere 12500 personel alımı yapacak.

Bir an önce ilana çıkılmasını bekleyen adaylar, alımların gecikmesinden endişe duymaktadır. Bu haberimizde 12500 sağlık personeli alımını değerlendireceğiz.

Bakan AKDAĞ Net Tarih Verdi

Personel alımlarına yönelik Sayın Bakanımızın yaptığı açıklamalar mevcuttur. Önce 12500 sayısı açıklandı, sonra ilanın Mayıs ayında verileceği net olarak açıklandı. Bakanımız Recep AKDAĞ’ın açıklamaları şu şekildeydi:

*28 MART: “Kalan 12 bin 500'ü de hemen önümüzdeki 2 ay içerisinde atayacağız.” 

*10 NİSAN: “Bir ay içinde ilana çıkacağız.”

*21 NİSAN: “12500 personel için Mayıs ayı içinde yerleri belirleyip ilana çıkacağız.”

12500 Personel Alımı Gecikir Mi?

Sağlık personel alımı için Mayıs içinde ilana çıkılması beklenmektedir. 2017 Haziran’da mezun olacak adaylar da alımların 1-2 ay sonra yapılmasını istemektedir. Bakanlığa bu yönde talepler gitmektedir. Sayın Bakanın açıklamalarından sonra alımları gecikir mi bilinmez ama verilen bir sözün olduğunu da düşündüğümüzde alımların söz verilen tarihte yapılması bekleniyor.

Haziranda mezun olacak adayların talepte bulunması gayet doğaldır, değerlendirmeyi yapacak olan Sağlık Bakanlığı’dır. Sayın Bakanımızdan ve Sağlık Bakanlığı’ndan resmi bir açıklama yapılmadığı için alımların gecikeceği konusunda bir öngörüde bulunmak yanlış olacaktır.

Sağlık personeli alımları erken olsun /geç olsun diye bir yaklaşımımız olamaz. Biz daha çok personel alımı yapılmasından yanayız her zaman. 12500 dışında da yeni alımlar olmasını isteriz ve destekleriz. Sağlık Bakanlığı da dahil olmak üzere tüm kamu kurumlarının personel alımı için bir strateji belirlemesi faydalı olacaktır.

Kamu kurumları personel alımlarını bir takvime bağlayıp her sene aynı ay içinde personel alımı yapılması faydalı olacaktır.  Özellikle sözleşmeli alımlarda geçildiği için kurumların standart bir takvim oluşturması en doğrusu olacaktır.

ZEKİ KARA / KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

#Sağlık Bakanlığı #Recep AKDAĞ #12500 #Personel Alım #Mayıs
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığı bayram öncesi Kist Hidatik hastalığına dikkat çekti
Sağlık Bakanlığı bayram öncesi Kist Hidatik hastalığına dikkat çekti
“Belki de o ambulans bizim evimize gidiyor olabilir”
“Belki de o ambulans bizim evimize gidiyor olabilir”