Advert

Doktoru tehdit eden gence, ibretlik ceza verildi

İzmir'de, acil serviste görevli doktoru tehdit eden gence, ibretlik bir ceza verildi

Doktoru tehdit eden gence, ibretlik ceza verildi
Doktoru tehdit eden gence, ibretlik ceza verildi ATTYİZ.BİZ.TR

İzmir'de bir gence, hastanenin acil servisinde görevli doktoru tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında başlatılan adli işlemler sonucunda bir başka hastanenin acil bölümünde 5 gün çalışma cezası verildi.

Sağlık personeli olmayan, herhangi bir hastalığı bulunmayan, hasta yakını da olmayan Selman Demir, 5 iş günü boyunca 4 saat süreyle Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nin acil servisinde bulundu.

ÇAY SERVİSİ YAPTI

Servisteki banklarda oturup gelen hastaları, onlarla ilgilenen sağlık personelini gözlemleyen Demir, zaman zaman sağlık personeline çay servisi yaptı, girişte yer alan tekerlekli sandalyeleri düzenledi, bekleyen hasta yakınlarıyla sohbet etti, onlara yardımcı olmaya çalıştı.

Hastanede hiçbir işi olmayan Demir'in 15.00 ila 19.00 saatleri arasında hastaneye gitmesinin nedeni ise 2015'te Karşıyaka Devlet Hastanesi'nin acil servisinde görevli doktorla yaşadığı tartışma ile hakkında açılan dava ve uzlaştırma çalışmaları sonucu aldığı ceza oldu.

ŞİMDİ SAĞLIK PERSONELİYLE ARASI İYİ

Demir, böbrek ağrısı çeken eski nişanlısını 9 Şubat 2015'te Karşıyaka Devlet Hastanesine götürdüğünü belirterek, "Yapılan işlemler bana yanlış geldi. Hastam durumu acil olmasına rağmen fazla bekletildi. Orada acil bölümde doktorla tartıştık. Tedavi etmek istemediğini düşündüm, bu duruma fazla sinirlendim. Ağız dalaşı yaşadık sonra hastaneyi terk ettim. Doktor da benden şikayetçi oldu." dedi.

Doktorun şikayeti sonucu Karşıyaka 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakkında "ölümle tehdit" davası açıldığını ve 6 ay hapisle para cezası aldığını anlatan Demir, bir üst mahkemenin cezayı bozduğunu, her iki tarafın da uzlaşmaya karar verdiğini söyledi.

"HEMŞİRELERE YARDIM EDİYORUM"

Uzlaştırma tekliflerinden birinin para cezası, diğerinin ise bir hastanenin acil servisinde 5 gün çalışma olduğunu ifade eden Demir, şöyle konuştu:

"Karşıyaka 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nin kararına itiraz ettim çünkü tehdit etmedim. Haklı olduğum için kararı bozup uzlaştırma sundular. Seçenekler arasında 4 bin lira para cezası vardı, ben hastanede çalışmayı tercih ettim. Hastaların isteklerini, psikolojilerini ve çalışanların yaşadıklarını da görmek istedim. 5 günlük bu sürede acilin bölümlerinde gözlem yapıyorum. Sağlık işlerine girmiyorum ama gelen hastalara yönlendirme konusunda yardımcı oluyorum, hemşirelere yardım ediyorum, çay servisi yapıyorum."

Demir, doktordan hemşireye kadar her sağlık personeliyle şimdi çok iyi anlaştığını da ifade etti.

"BUGÜN OLSA TARTIŞMAZDIM"

Ceza süresince, hastanede yaşananları gözlemlediğini söyleyen Demir, kulak ağrısı şikayeti ile gelen bazı hastaların kalp krizi geçiren hastaların önüne geçmeye çalıştığını gördüğünü anlattı.

Sağlık çalışanlarını anlamak gerektiğine dikkati çeken Demir, şöyle konuştu:

Haberin tam metni için » haberturk.com

#İzmir #Acil Servis #Çiğli #Bölge Eğitim Hastanesi #Ceza #Tedhdit #Asliye Ceza Mahkemesi
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATT İş İlanları (16.07.2018)
ATT İş İlanları (16.07.2018)
112 Ekibine Geç Kaldınız Denilerek Saldırdılar
112 Ekibine Geç Kaldınız Denilerek Saldırdılar