112 Acil Sağlık Hiz. Genel Müdüründen Önemli Açıklamalar

Genel Başkanımız Önder Kahveci Genel Başkan Yardımcılarımızla birlikte 112 Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Mehmet KÖŞ’ü ziyaret etti.

112 Acil Sağlık Hiz. Genel Müdüründen Önemli Açıklamalar
112 Acil Sağlık Hiz. Genel Müdüründen Önemli Açıklamalar ATTYİZ.BİZ.TR

Yapılan ziyarette Genel Başkanımız Göreve yeni atanan Genel Müdür Köş’a hayırlı olsun temennisinde bulunarak 112 çalışanlarının sorunları ve taleplerini iletti.


Modül Eğitimlerinde ve Süt İzinlerinde Döner Sermaye Kesilmemesi İçin Çalışma
112 çalışanlarının süt izninde ve modül eğitimlerinde döner sermaye kesintisi nedeniyle mağdur oldukları kaydederek  bu sorunun çözülmesini beklediklerini belirtti.


Genel Müdür Köş’de “ Her iki talebinde haklı talep olduğunu kaydederek bu meselelerin çözüme kavuşturulması için çalışmalara başladıklarını kaydetti. Genel müdür yapılan döner sermaye kesintileri ile ilgili çalışmalar yaptırdığını ifade ederek bu konuda bir yönetmelik değişikliği teklif edeceğini aktardı.


Süt İzni kullanan 112 çalışanlarının başka kurumlara gönderilmesi ile ilgili bazı şikayetlerde Genel Başkanımız tarafından Genel Müdür Köş’e iletildi. Genel müdür bu konuyla ilgileneceğini ifade etti.

Ziyarette ayrıca ATT’lerin uzaktan eğitimle paramedik olması konusunda gündeme geldi.

Genel Başkanımız Önder Kahveci  Bu konuda daha önce önemli gelişmeler sağladıklarını fakat durumun bir türlü nihayete ermediğini kaydetti.
Genel Müdür KÖŞ’de bu konuda YÖK’le görüşeceklerini kendilerinin de bunu yapmayı arzu ettiklerini belirtti.


UMKE Mevzuatına Kavuşacak  
UMKE çalışanlarının yaşadığı sorunlarında görüşüldüğü ziyarette Genel müdür Köş “UMKE çalışanları göreve gidince döner sermayeleri kesiliyor. Bir mevzuatları yok. Bunu çözeceğiz onlarla ilgili mevzuat çalışmasını başlattık. Kayıplarının önüne geçeceğiz' dedi. 

#Önder Kahveci #Acil Sağlık Hizmetleri #112 #Mehmet KÖŞ #ATT #Döner Sermaye
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığı bayram öncesi Kist Hidatik hastalığına dikkat çekti
Sağlık Bakanlığı bayram öncesi Kist Hidatik hastalığına dikkat çekti
“Belki de o ambulans bizim evimize gidiyor olabilir”
“Belki de o ambulans bizim evimize gidiyor olabilir”