Advert

Elektronik sigara uyarısı

MANİSA İl Halk Sağlığı Müdürü Engin Yıldırım, son dönemlerde sigarayı bırakmaya yardımcı olduğu iddiasıyla kullanımı oldukça yaygınlaşan elektronik sigaranın, normal sigara içiminin verdiği zarar ile eşit ölçüde zarara sebep olduğunu söyledi. Yıldırım, elektronik sigaranın masum olmadığını ve içerisindeki sıvıların kanserojen madde içerdiğini de sözlerine ekledi.

Elektronik sigara uyarısı
Elektronik sigara uyarısı ATTYİZ.BİZ.TR

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kaçak elektronik sigara ve malzemelerinin satışını yapan işletmelere yönelik yaptığı denetimlerde, geçen ocak yından bu yana 20 elektronik sigara ve 209 elektronik sigara likidi ele geçirdi. Türkiye genelinde yasak olmasına rağmen diğer illerde olduğu gibi Manisa'da da elektronik sigara kullanıcılarının her geçen gün sayısının artmasına yönelik açıklama yapan Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Engin Yıldırım, vatandaşları uyardı. Yıldırım, elektronik sigaranın, normal sigara içiminin verdiği zarar ile eşit ölçüde zarara sebep olduğunu söyledi.

"ELEKTRONİK SİGARALAR MASUM DEĞİLDİR"

Yıldırım, elektronik sigaralarda nikotin bağımlılığını tetikleme ve nikotin zehirlenmesine yol açma gibi risklerin de yüksek olduğu tespit edildiğini belirtip, "Sigaraya duyulan bağımlılıktan kurtulmak veya zararlarını azaltmak için kullanılan elektronik cihaz. En basit tanımıyla cihaz duman yerine buhar oluşturur ve kullanıcı içinde çeşitli maddeler bulunan bu buharı içine çeker. Buharda nikotin de bulunabilir. Elektronik sigaralar masum değildir. İçerisindeki sıvıların kanserojen madde içerdiği, sıvılardan alınan çoğu örnekte, tütünde olduğu gibi insan sağlığını tehlikeye atabilecek anabasine, myosmine ve beta nikotryine maddeleri tespit edilmiştir" diye konuştu. Yıldırım, şöyle devam etti:

Haberin tam metni için » hurriyet.com.tr

#Manisa #Halk Sağlığı #Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele #Elektronik #Sigara
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ATT İş İlanları (16.07.2018)
ATT İş İlanları (16.07.2018)
112 Ekibine Geç Kaldınız Denilerek Saldırdılar
112 Ekibine Geç Kaldınız Denilerek Saldırdılar