Böylesi ancak Karadeniz'de olur... 'Ambulans' değil, 'çaybulans'!

Rize merkezli bir firma, çay tiryakileri için araçlarına yazdığı “Çaybulans” ifadesi görenleri şaşırtıyor. Haftanın belirli günlerinde Ordu’ya giden Çaybulans, çayseverlerin imdadına yetişiyor. Facebook Twitter Linkedin Gönder

Böylesi ancak Karadeniz'de olur... 'Ambulans' değil, 'çaybulans'!
Böylesi ancak Karadeniz'de olur... 'Ambulans' değil, 'çaybulans'! ATTYİZ.BİZ.TR

5 bin yıllık tarihe sahip çay her ne kadar Türklerin yaşamına geç girmiş olsa dahi, kültürümüzde önemli bir yere sahip. Gün boyunca çay içmemizin yanı sıra, kendimize özgü demleme usulü, ince belli cam bardaklar, kıtlama şeker gibi katkılarla, çayın kültür tarihine birçok yenilik ekledik. 

TRAFİKTE DİKKAT ÇEKİYOR 

Hepimiz için önemli bir yere sahip olan çaya dikkat çeken Rize merkezli bir firmanın 'Çaybulans'ı ise  görenleri şaşırtıyor. Firma çalışanlarından Rıfat Üçüncü, araçlarda yazan “Çaybulans” ve “İçiş üstünlüğü”nün hikayesini anlattı. Üçünçü, “Bu, patronlarımızın aklına geldi. Çaybulans yazılı araçlarımız çok dikkat çekiyor. Bizler trafikte araçları iş amaçlı kullanıyoruz. Fotoğraf çektiren de oluyor, gelip 'Çaybulans nedir?' diye soran da. 

İÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ ÇAYI İÇENDE 

Herkes iyi bir fikir olduğunu söylüyor bize. Özel işletmelerle haftanın belirli günlerinde Çaybulans aracımızla çay getiriyorum.  Yazıyı gören ambulanslar gibi yol vermiyor tabi. İçiş üstünlüğü  de sadece çayı içenlerde oluyor” dedi. Çaybulans’ı ilk defa gördüğünü belirten Muhammet Fındık isimli vatandaş, “İlginç bir durum. İlk defa gördüm. Çayını tatmak istiyorum” dedi.

#Karadeniz #Çaybulans
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KPSS 2018/5 Tıbbi Sekreter  (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Tıbbi Sekreter (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Laboratuvar Teknisyeni (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Laboratuvar Teknisyeni (Lise) Taban/Tavan Puanlar