Devrilen ambulanstaki yaralılar 6 saatte kurtarıldı

Ağrı'da yolu kardan kapanan köyde doğum sancıları başlayan hamile kadını taşıyan ambulansın devrilmesi sonucu yaralanan 4 kişi, 6 saatlik çalışmanın ardından hastaneye ulaştırıldı

Devrilen ambulanstaki yaralılar 6 saatte kurtarıldı
Devrilen ambulanstaki yaralılar 6 saatte kurtarıldı ATTYİZ.BİZ.TR

Ağrı'nın Hamur ilçesinde, yolu kardan kapanan köyde doğum sancıları başlayan hamile kadını taşıyan ambulansın devrilmesi sonucu yaralanan 4 kişi, 6 saatlik çalışmanın ardından hastaneye ulaştırıldı.

İl merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Hamur'un Seyithanbey köyünde yaşayan 18 yaşındaki Feyza Çelik'in doğum sancılarının başlaması üzerine yakınları, 112 Acil Servis Komuta Kontrol Merkezinden yardım istedi.

Köyün yolunun kar yağışından dolayı kapalı olması nedeniyle sağlık ekipleri, İl Özel İdaresi görevlileriyle yola çıktı.

Kepçenin kapalı yolu açmasının ardından köye ulaşan ekipler, hamile kadını alarak dönüşe geçti.

Bir süre ilerledikten sonra kayganlaşan yolda ambulans şarampole devrildi.

Kazada, ambulanstaki hamile Çelik ve sağlık çalışanları Murat Sarı, Gamze Demirtaş ve Ceyhun Akdemir, çevredekilerin yardımıyla ambulanstan çıkartıldı.

Hafif yaralanan Çelik ile 3 sağlık çalışanının hastaneye götürülmesi için yeniden yardım istendi.

UMKE ekibi, tedbir amaçlı yola çıktı

Yaralıları kurtarmak için yola çıkan sağlık ekiplerine, 7 kişilik Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) paletli ambulansla eşlik etti.

Aşırı tipi nedeniyle görüş mesafesinin 3 metreye düştüğü yolda yaklaşık bir kilometre ilerleyebilen UMKE aracı da kayganlaşan yolda yan yattı. Araç, paletli ambulans ve halat yardımıyla kurtarıldı.

Tipi nedeniyle güçlükle ilerleyen ekipler, bir süre sonra ulaştıkları yaralılara ilk müdahaleyi yaparak, Adımova köyüne getirdi.

Burada yeniden ambulansa alınan yaralılar, yaklaşık 6 saatlik mücadelenin ardından Ağrı kent merkezindeki hastanelere ulaştırıldı.

İlk kez bebek sahibi olacak olan Çelik, Ağrı Kadın ve Doğum Hastalıkları Hastanesine, sağlık personeli ise Ağrı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Haberin tam metni için » medimagazin.com.tr

 

#Ağrı #Ambulans #Devrilen #UMKE #112 #Acil Servis #Seyithanbey
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
Hayrettin     2016-12-15 Haber başlığındaki fotoğraf haberi yansıtmıyor o fotoğraftaki kazada bir arkadaşımız şehit olmuştu haberle uygun foto kullanırsanız daha iyi olur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır