112 Çalışanlarının Yemek Paraları ne Durumda?

Toplu Sözleşme kazanımlarından olan ve Ağustos ayında resmi gazetede yayınlanan 112 çalışanlarına yemek parasının eylül ayında ödenmeye başlayacağına dair haberler olmasına ve Eylül ayını geride bırakmamıza rağmen halen yemek paralarını hesaplara yatırılmadı.

112 Çalışanlarının Yemek Paraları ne Durumda?
112 Çalışanlarının Yemek Paraları ne Durumda? ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık Bakanlığının 112 Acillerdeki yemek sorununu çözmek adına Toplu Sözleşmede karar alınan ve Ağustos ayında resmi gazetede yayınlanan çalışanlara yemek parasının nakit olarak ödenmesi gerektiğini ve Eylül 2016 tarihinden itibaren Hastanelerde yemek verilmeyeceği bunun yerine nakit ödeme yapılacağı haberleri medyada sıklıkla yer aldı.

Aradan bir aydan daha uzun bir süre geçmesine rağmen çalışanlar hala yemek paralarını beklemektedirler.

Sitemize ulaşan istekler ve bilgiler doğrultusunda İl Sağlık Müdürlüklerinde hala çalışmaların yapıldığını çalışmalar tamamlandığında ödemelerin yapılacağı bilgisini aldıklarını ifade etmektedir.

Bakanlığın ve İl Sağlık Müdürlüklerinin mevcut işlerinin yoğunluğunun yanında açığa alma vs.işlemlerden dolayı yemek parası ödemelerinin geciktiğini düşünüyoruz ve en kısa sürede çalışmaların tamamlanarak çalışan personele ödemelerinin yapılmasını talep ediyoruz.

 

Kaynak : Attyiz.biz.tr

 

#112 #Acil #Yemek #Bakanlık
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
Muzaffer     2016-11-25 Kasim bitti hala para mara yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır