Ambulanslar HGS, OGS engeline takılmayacak

Sağlık Bakanlığına bağlı ambulansların, yap-işlet-devret modeliyle kullanılan otoyollar ile Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprülerinden geçiş ücretleri, İl Sağlık Müdürlüklerince ödenecek. Ambulanslara HGS ve OGS cihazları takılacak.

Ambulanslar HGS, OGS engeline takılmayacak
Ambulanslar HGS, OGS engeline takılmayacak ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren ambulansların, yap-işlet-devret modeliyle kullanılan otoyollar ile Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprülerinden geçiş ücretleri, İl Sağlık Müdürlüklerince ödenecek. Bugün itibarıyla ambulanslara Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) cihazları takılacak.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Aydınlık imzasıyla, Türkiye genelinde tüm il sağlık müdürlüklerine, otoyol ve köprü ambulans geçişlerine ilişkin bilgilendirme yazısı gönderildi.

Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ambulanslar tarafından kullanılması durumunda Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş. tarafından geçiş ücretinin talep edildiği belirtilen yazıda, benzeri otoyol ve köprülerde Yap İşlet Devret Kanunu çerçevesinde hizmet verdikleri için ücretli geçiş uygulandığı yönünde bilginin Genel Müdürlüğe ulaştığı ifade edildi.

AMBULANSLAR İKİ KÖPRÜDE DE ÜCRET ÖDEMEYECEK

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Aydınlık, ambulansların ücretli otoyollar ile Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü dışındaki yerlerde ücret ödemediğini anımsattı.

Söz konusu otoyol ve köprülerde ücret alındığının kendilerine ulaşması üzerine, gerekli düzenlemelerin yapılarak bugün itibarıyla hayata geçirildiğini bildiren Aydınlık, "Köprüler ve ücretli otoyolların ambulanslar tarafından kullanılması ve ücretin İl Sağlık Müdürlüklerince ödenmesini talimatlandırmış olduk. Diğer köprüler için böyle bir durum söz konusu değildi. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak" dedi. (medimagazin)

#Sağlık Bakanlığı #Ambulans #OGS #HGS #Acil Sağlık Hizmetleri #Hasan Aydınlık #Osmangazi Köprüsü #Yavuz Sultan Selim Köprüsü
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hemşireye hakaret etti hapis cezası aldı
Hemşireye hakaret etti hapis cezası aldı
Samsun'daki doktora şiddet olayı ile ilgili hastane yönetimi konuştu
Samsun'daki doktora şiddet olayı ile ilgili hastane yönetimi konuştu