Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı İçin Hazırlanıyor

Sağlık Bakanlığı' nın yakın tarihte 12 bin personel alımı yapacağını müjdeleyen Recep Akdağ, alınacak pozisyonlara yönelik açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı İçin Hazırlanıyor
Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı İçin Hazırlanıyor ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık Bakanlığı, personel alımları noktasında yetersiz kalıyor, sağlık çalışanları bu noktada mağduriyetlerini sürekli dile getiriyorlardı. Geçtiğimiz günlerde medyaya yansıyan, Sağlık Bakanlığı' nın personel alımı yapıp yapmayacağı konusu gündeme taşınmış; yapılan açıklamalarda 15 bin sağlık personelinin Sağlık Bakanlığı tarafından ilgili pozisyonlara yerleştirilecek şekilde ilan edileceği duyurulmuştu.

Bu haberlerin üzerinden çok süre geçmeden, Sağlık Bakanlığı'nın alım yapacağı tarihler ve bu tarihler içerisinde kaç kişilik alımlar gerçekleşeceği de aktarıldı. Sağlık Bakanlığı kaç sağlık personelini kamuya yerleştirecek? Katıldığı bir televizyon programı kapsamında Sağlık Bakanlığı bünyesine 12 bin kişinin alınacağını aktaran Bakan; bunların doktor, hemşire, diğer sağlık personeli ve yan hizmetler pozisyonlarına yönelik olarak gerçekleştirileceğini aktardı.

Recep Akdağ tarafından aktarılan bilgiye göre, Ekim ayı içerisinde bakanlık; 4 bin doktoru bünyesine katacak. Bu sürecin başladığı andan itibaren da kamuda gerçekleşen ihraçlar ve görevden almalar nedeniyle kadroların açılacağını, bu kadroların da 8 bin kişi olmak üzere toplamda 12 bin kişi ile doldurulacağını aktardı.

Hemşire, doktor, yardımcı personel, personel ve diğer sağlık personeli gibi meslek gruplarına yönelik gerçekleşeceğini aktaran Bakan Recep Akdağ, Ekim ayı içerisinde bu alımların başlayacağını, Maliye Bakanlığı ile ilgili çalışmalara başlamış olduklarını ifade etti. 


Kamupersoneli.net | ANKARA 

#Sağlık Bakanlığı #12 bin #Personel #Alım #KPSS
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır