Burhaniye Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Mezuniyet Coşkusu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde acil tıp teknisyenliği ve hemşirelik bölümlerini bitiren 88 öğrenci için düzenlenen mezuniyet töreninde büyük coşku yaşandı. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Zekeriya Eşkikara ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Karabıyık’ın da katıldığı mezuniyet töreni sırasında okulun bahçesini dolduran veliler çocuklarının fotoğraflarını çekebilmek için yarıştı.

Burhaniye Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Mezuniyet Coşkusu
Burhaniye Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Mezuniyet Coşkusu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde acil tıp teknisyenliği ve hemşirelik bölümlerini bitiren 88 öğrenci için düzenlenen mezuniyet töreninde büyük coşku yaşandı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Zekeriya Eşkikara ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Karabıyık’ın da katıldığı mezuniyet töreni sırasında okulun bahçesini dolduran veliler çocuklarının fotoğraflarını çekebilmek için yarıştı.

 

Atatürk Anadolu Sağlık Lisesi, acil tıp teknisyenliğinden 27 ve hemşirelik bölümünden de 61 olmak üzere toplam 88 öğrenciyi mezun etti. Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreninde büyük coşku yaşandı. Diplomalarını sınıf öğretmenlerinin ellerinden alan gençler, topluca hemşirelik andını okurken heyecan yaşadılar.

 

Öğrencilerin mutluluklarını aileleriyle paylaştıkları törende bir konuşma yapan okul müdürü Mehmet Bicik, “1990 yılında açılan ve bugüne kadar binlerce sağlık elemanı yetiştiren Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, 37 personel ve 1 yardımcı personelle Hemşirelik, Acil Tıp Teknisyeni ve Tıbbi Laboratuar branşlarında eğitim ve öğretim vermektedir. Bu yıl itibariyle 435 öğrencisi bulunan okulumuzdan, 27 Acil Tıp Teknisyeni ve 61 Hemşire olmak üzere 88 öğrencimizi mezun etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Büyük özveri ve gayretlerle büyütüp yetiştirdiğiniz, dört yıl önce bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızı, emanet sahibi olan sizlere teslim etme günü, bugün. Bize emanetiniz olan çocuklarımızı yetiştirip size teslim etmenin mutluluğunu yaşarken, onlardan ayrılacak olmanın hüznünü de paylaşıyoruz sizlerle.

 

Dört sene içinde çok şey öğrettik çocuklarımıza. Bir birey olarak sorumluluklarını, bir sağlık ekibinin parçası olarak empati yapmayı, paylaşmayı ve dayanışmayı, bir meslek sahibi olarak topluma karşı görevlerini öğrettik. Bir cevher olarak aldığımız çocuklarımızı, mücevher olarak teslim etmenin gururunu yaşıyoruz.

 

Geleceğin sağlıkçıları olarak mesleğinizi en iyi şekilde yapacağınıza, hastalarınıza şefkat ve merhametle davranacağınıza inanıyorum. Bu vatana, bu devlete, millete, milli ve manevi değerlere sahip çıkacağınızdan; kendinizi sürekli geliştirerek, değişen teknolojiye ayak uydurarak, güler yüzle, özveriyle, disiplinle çalışacağınıza eminim. Meslek hayatınızda hep güler yüzlü olun, yapıcı olun, hastalarınızla empati kurun, şefkatli ve merhametli olun! Bunları yaparsanız hayatınızda mutlu olursunuz ve işinizi de seversiniz.

 

Sağlık ordusuna katılacak siz değerli gençlerimize bundan sonraki hayatlarınızda başarılar ve mutluluklar diliyorum” dedi. Okulu birinci olarak bitiren Fatma Demir, ikinci İlayda Pekinli ve üçüncü Julide Baykuş’ a çeşitli hediyeler verilirken tüm mezunlara diplomaları verildi. Sınıf sınıf çağrılan öğrenciler, okul merdivenlerinde poz verirken, sınıf birincileri de takdim edildi. Törenlerin sonunda acil tıp teknisyenliği öğrencileri iki ambulans ile okul bahçesine gelirken heyecan yaşandı.

 

Okul birincisi Fatma Demir konuşmasında” Bu son gün nedeniyle hem mutlu, hem huzurlu, hem de sevinçliyim. Ancak üzüntüm de çok fazla çünkü arkadaşlarımdan ayrılıyorum. Öğretmenlerimden ayrılıyorum. Bizleri bu günlere getiren öğretmenlerimize, okul yönetimine ve ailelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi. Törenin sonunda kepler havaya atılırken çok sayıda öğrenci yakını ve veli fotoğraf çekmek için yarıştı.


#Balıkesir #Burhaniye #Sağlık Meslek #Acil Tıp Teknisyeni #Hemşire #Öğretmen
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır