Çoğunluğu hemşire 15 bin sağlık personeli alınacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptığı açıklamada 2016 yılı içerisinde toplam 15 bin sağlık personeli alımı yapılacağını ifade etti. Akdağ bu sayılarının büyük bir kısmının önümüzdeki günlerde alınacağını ve kalanın da yıl sonuna doğru kadroya dahil edileceğini belirtti.

Çoğunluğu hemşire 15 bin sağlık personeli alınacak
Çoğunluğu hemşire 15 bin sağlık personeli alınacak ATTYİZ.BİZ.TR

Sağlık mezunlarına Bayram’da müjdeli haber geldi. Sağlık Bakanlığı yıl sonuna kadar 15 bin personel alımının yapılacağı açıklandı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ bu ay başında 6 bine yakın personel alımı için ilan vereceklerini ve kalanların da 2016 yılı sonunda alınacak.

Sağlık personeli alımlarına ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Eylül ayında sağlık personeli alımı yapılacağını kaydetti. Bakan Akdağ, 6 bine yakın personel alımını hemen ilan edeceklerini ve 6 bine yakını da yıl sonuna doğru ilan edeceklerini ifade etti. Bu kapsamda 2016 yılı sonuna kadar Sağlık Bakanlığı bünyesinde, 15 bini geçecek bir alım yapılması hedefleniyor.

Sağlık personeli alımlarına ilişkin açıklamada bulunan Bakan Akdağ, "4 bin 500 kişilik bir kadroda Maliye Bakanlığından vize bekliyoruz. Oradan da vize gelince ekim ya da kasım ayında ilana çıkacağız." dedi.

Çeşitli alanlarda sağlık çalışanı alımı yapacaklarını belirten Akdağ, "En çok hemşire alımı yapıyoruz ancak bunun yanında ebe, fizyoterapist, psikolog ve teknisyen alımı da yapacağız." dedi.

Ekim ve aralık aylarında ise 2 bin 600 doktor alınacağını ifade eden Akdağ, 2 bin kişilik ilave kadro için de Maliye Bakanlığına yazı yazdıklarını söyledi.

Akdağ, "6 bine yakını hemen ilan ediyoruz, 6 bine yakın da yılın sonuna kadar atamayı planlıyoruz. Bu yıl sonuna kadar 15 bini geçecek bir alım yapacağız."diye konuştu.

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, kamuda görevden almalarla ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Akdağ, açığa alınan sağlık personelinin bir kısmının ihracının Kanun Hükmünde Kararname ile yapıldığını anımsattı. Açığa alınan personelle ilgili yapılan araştırmalar sonucunda ise bir kısmının görevine iade edildiğini dile getiren Akdağ, şöyle konuştu: "4 bin kişilik bir grubun incelemeleri devam ediyor. Bunun dışında da henüz açığa almadığımız 3 bine yakın da incelemeleri devam eden bir grup var. Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi, bu işin ne kadar zor olduğunu biliyorduk, gördük ve yaşadık. Terör örgütünün bu çetenin elemanlarını kamudan, Sağlık Bakanlığından uzaklaştırmaya gayret ediyoruz. Bu listelerin içine masumların da girmemesi lazım. Teraziyi çok iyi dengelemek gerekiyor. Bütün bu malumatlara göre o kararnamelere konuyor. Bizim gözlemimiz doğrusu şu, bazı kurumlara özellikle yoğunlaştıkları kadar sağlığa yoğunlaşmamış gözüküyorlar. Bir yargı, bir silahlı kuvvetler, eğitim ve polise kıyasla sağlıkta bu kadar yoğunlaşmamız görünüyorlar. Bizim ilk değerlendirmelerimiz böyle ama çalışmalarımız da devam ediyor."

#Sağlık Bakanlığı #15 bin #Sağlık Personeli #Hemşire
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
davut     2016-09-22 Att kaç kişi alırlar acaba
omer     2016-09-20 İnsallah olur
.     2016-09-17 Çoğunluğu Acil Tıp Teknisyen olacak yazan haberleri ne zaman okumak nasip olacak acaba
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KPSS 2018/5 Tıbbi Sekreter  (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Tıbbi Sekreter (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Laboratuvar Teknisyeni (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Laboratuvar Teknisyeni (Lise) Taban/Tavan Puanlar