112 Acil Sağlık ekipleri özellikle hafta sonları adeta yerinde durmuyor

Keşan'da bölgeye hizmet veren 112 Acil Sağlık ekipleri, özellikle hafta sonları, yaz sezonu nedeniyle bölgedeki nüfusun artması nedeniyle adeta yerinde durmuyorlar.

112 Acil Sağlık ekipleri özellikle hafta sonları adeta yerinde durmuyor
112 Acil Sağlık ekipleri özellikle hafta sonları adeta yerinde durmuyor ATTYİZ.BİZ.TR

 

Keşan'daki çeşitli noktalarda konuşlandırılan ve sadece Keşan'a değil, bölgedeki birçok ilçeye hizmet veren 112 Acil Sağlık ekiplerinin hizmet verdiği nüfus sayısı, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte daha da artınca, sahil kesimlerine de 112 Acil Ambulans ekipleri konuşlandırılmıştı. Ekipler, artan nüfus ile birlikte, özellikle hafta sonları yoğun bir şekilde sağlık hizmeti veriyor.

Noktalarına dönmeden bir diğer hastaya müdahaleye gidiyorlar

Hastalara götürdükleri sağlık hizmeti ile can kurtaran ekiplerin bu hizmetlerine, hafta sonları trafiğin yoğun olmasıyla yaşanan kazalar da ekleniyor. Bu nedenle, zaman zaman, ilk müdahaleyi yaptıktan sonra hastayı hastaneye götüren 112 Acil Sağlık ekipleri, noktalarına dönmeden bir başka hastaya müdahale etmek için harekete geçiyor. Sağlık ekiplerinin bu yoğun mesaisi sırasında, sürücülerin ambulanslara yol vermesi de son derece önemli olarak belirtiliyor. Bu nedenle, ambulansı gören sürücülerin, bu ambulansın bir hayat kurtarmaya gittiğini unutmamaları ve yol vermeleri gerektiği vurgulanıyor. Ayrıca, bir diğer önemli noktanın da, asılsız ihbar yapılmaması olduğu dile getiriliyor. (gundemsaros.com)

#112 #Acil #Ambulans #Hafta sonu #Keşan #Edirne
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KPSS 2018/5 Tıbbi Sekreter  (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Tıbbi Sekreter (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Laboratuvar Teknisyeni (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Laboratuvar Teknisyeni (Lise) Taban/Tavan Puanlar