Memura taksitli tatil fırsatı

Turizmcilerin Kültür ve Turizm Bakanlığına sunduğu proje memurları sevindirecek.

Memura taksitli tatil fırsatı
Memura taksitli tatil fırsatı

Bu yıl turizm sektörü turist sayısında umduğunu bulamayınca memurlara yöneldi ve sunmuş oldukları projelerle milyonlarca memura tatil imkanı geliyor.

Memurlara 12 taksitle ve indirimli tatil için düğmeye basıldı. Turizmciler, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na memurlara kolay tatil imkanı sağlayarak sektörü hareketlendirecek projeler sundu. Kararın, Ramazan Bayramı'na kadar verilmesi bekleniyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) tarafından hazırlanıp Bakanlık'a sunulan 'çek ile tatil' projesine göre; memurlar, tatil için bağlı olduğu kurumdan çek alacak. Memur, bu çeki tatiliniyaptığı tesise verecek, otel sahibi de bunu bakanlıktan tahsil edecek. Bu para memurun maaşından 1 yıl içinde eşit taksitler halinde kesilecek. Çek tutarının bir maaş kadar olması düşünülüyor.

TÜROFED Başkan Vekili Mehmet İşler, "Turizm Bakanımız Nabi Avcı projeye olumlu bakıyor.Çalışmalar sürüyor" dedi. Memurlara verilecek çeklerin miktarına devletin karar vereceğini vurgulayan İşler, "Memurun maaşı 2 bin liraysa 6 bin liralık çek verilmeyecek. Zaten sistem de memura 'Maaşın ne kadarsa o kadarlık destek veririm' diyecek" ifadesini kullandı.


12 AY ÖZEL FİYAT

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy da, kamu personeline 12 ay devam edecek tatil kampanyasının başlatılacağını, bu kapsamda özel indirimler sunulacağını söyledi.

Ulusoy, "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın önderliğinde birliğimiz ve diğer meslek örgütlerinin ortak çalışması kapsamında, kamuda görev yapan personele yönelik tatil kampanyası başlatılması gündemde. 12 ay devam edecek olan kampanyayla kamu personeli seyahat acentası ve otellerde özel indirimli fiyatlarla tatil yapabilecek" dedi.

#TÜROFED # Mehmet İşler #Kültür #Turizm #Bakanlık #Memur #Tatil #12 Taksit #Faizsiz #Fırsat
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır