Ek Ödeme Yazısı Neler Getiriyor?

Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu tarafından Toplu Sözleşmede imza altına alınan ek ödemelere ilişkin hususlarla ilişkin bir duyuru yayınlandı. Duyuruda yapılan düzenlemeler şu şekildedir:

Ek Ödeme Yazısı Neler Getiriyor?
Ek Ödeme Yazısı Neler Getiriyor?

2)    AFAD’a bağlı kamplarda misafir eden mültecilere hizmet verilen sağlık tesislerinde görev yapan tabip dışı personele yapılacak ek ödemelerde yüzde 150 olan tavan ek ödeme oranı yüzde 180’e çıkacaktır. ( Sarınma merkezlerindeki geçici sağlık tesisleri, geçici sağlık tesislerinin bulunmadığı merkezlerde ise oraya en yakın sağlık tesisinde görev yapanlar yararlanacak)

3)    Ek ödemelerde ayda 5 güne ve yılda toplam 10 güne kadar kullanılan yıllık izinler çalışılmayan gün kapsamında değerlendirilmeyecek ve döner sermaye ek ödemesinden herhangi bir kesinti yapılmayacak. 

4)    İkinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde görev yapan personel için uygulanan döner sermaye ek ödeme tavanı yüzde 150’den yüzde 170’e çıkarıldı. Her kurumda farklı döner sermaye ödendiğinden bu yükselme ile ilgili rakam telaffuz etmek doğru bir yaklaşım olmaz. Ayrıca bu durum tavana zaten ulaşamayan personel içinde bir anlam ifade etmemektedir. 

5)    Üçüncü seviye acil servis ve üçüncü seviye yoğun bakımlarda görev yapan tüm çalışanlarının performans puanlarına 0,10 puan ilave edildi
6)    Üçüncü basamak sağlık tesislerinde görev yapan uzman tabiplerin kadro unvan katsayıları 2.40’dan 2.50’ye yükseltildi.
7)    İkinci ve üçüncü basamakta görevli tabip dışı personelin unvan katsayıları 0,05 puan artırıldı. 

#Ek Ödeme
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KPSS 2018/5 Tıbbi Sekreter  (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Tıbbi Sekreter (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Laboratuvar Teknisyeni (Lise) Taban/Tavan Puanlar
KPSS 2018/5 Yerleştirme Sonuçlarına Göre Laboratuvar Teknisyeni (Lise) Taban/Tavan Puanlar