Memurlara Bakan Soylu'dan müjde var!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 2016 çalışma takviminde memurların talepleri için birtakım toplantılar yer aldığını, talep ve kazanımlar için sona gelindiğini söyledi.

Memurlara Bakan Soylu'dan müjde var!
Memurlara Bakan Soylu'dan müjde var!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kamu görevlileri lehine sonuçlar doğuracak kazanımlar için sona gelindiğini ve memurların talep ve beklentilerin kazanıma dönüştürüleceği müjdesini verdi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı sendika genel merkezinde ziyaret eden Soylu,  Genel Başkan Ali Yalçın ile bir süre ikili görüşme gerçekleştirdi. Ziyarette Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve Memur-Sen'e bağlı sendikaların başkanları hazır bulundu.


MEMURLARIN TALEPLERİ İÇİN 'SONA GELİNDİ' MÜJDESİ

Bakan Soylu, memurların talep ve beklentilerinin kazanıma dönüştürülmesi konusunda son yaklaşıldığını vurguladı.

Ziyarette, Bakan Süleyman Soylu ve Daha sonra Memur-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri, Memur-Sen'e bağlı sendikaların başkanları, Bakan Yardımcısı Orhan Yiğin, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu katılımıyla geniş katılımlı istişare toplantısı yapıldı.

 

MEMURUN TALEPLERİ VE SORUNLAR BAKAN SOYLU'YA İLETİLDİ

İstişare toplantısında Yalçın, Bakan Soylu'ya 3. Dönem Toplu Sözleşmelerinde 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi öngörülen hükümler ile 2016 Ocak ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi gereken hükümlerin ivedilikle sonuçlandırılması gerektiğini vurguladı. Yalçın, bugüne kadar KPDK'da gündeme getirilen ve üzerinde değerlendirme yapılan konuları da Bakan Soylu'ya iletti.

 

Gelişen yeni durumlar, ekonomik parametrelerde ki değişimler ve görülür halen gelen sorunlar neticesinde oluşan kamu görevlilerine yönelik talepleri de Yalçın, görüşmede Bakan Soylu'ya sundu.

SOYLU'DAN MEMUR-SEN'E TEŞEKÜR

Bakan Soylu görüşmede, Memur-Sen'e teşekkür etti, çalışmalarında dolayı ise kutladı. Memur-Sen'in kamu görevlilerine yönelik; mali, sosyal ve özlük haklarının geliştirilmesindeki etkisinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Soylu, Ali Yalçın'ın ifade ettiği konular hakkında ise, çalışmaların devam ettiğini, bazı bakanlıkların konulara ilişkin görüşlerinin alınarak kamu görevlileri lehine sonuçlar doğuracak kazanımlar için sona gelindiğinin altını çizdi.

Kaynak : memurhaber.com

#Bakan #Süleyman Soylu #Ali Yalçın #Çalışma #Sosyal Güvenlik #Memurlar #Geri Sayım
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'daki doktora şiddet olayı ile ilgili hastane yönetimi konuştu
Samsun'daki doktora şiddet olayı ile ilgili hastane yönetimi konuştu
Röntgen Teknisyenleri İçin Önemli Danıştay Kararı
Röntgen Teknisyenleri İçin Önemli Danıştay Kararı