Memurlara Cuma namazı tatili işte Cuma mesaisi

Memur cuma tatili mesai uygulaması bugün başlıyor peki memur cuma namazı tatilini nasıl kullanacak mesai kaybı olacak mı? Cuma namazı mesaisi ne zaman başlayıp bitecek? İstanbul'da memurlar cuma tatiline ne zaman çıkacak? İşte cevabı...

Memurlara Cuma namazı tatili işte Cuma mesaisi
Memurlara Cuma namazı tatili işte Cuma mesaisi

Memurlar cuma namazı tatilini bugün ilk kez kullanacak peki memurların yeni Cuma mesaileri nasıl olacak? İşte bugün resmen başlayacak olan cuma namazı tatil mesaisinin detayları...

Cuma namazı için mesai düzenlemesi tamamlandı. Cuma namazı ile ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu imzalı Cuma izni genelgesi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Peki yeni sistem nasıl olacak, hangi ildeki memurlar cuma tatiline ne zaman çıkacak, mesaisi ne zaman başlayacak? 


MEMURA CUMA NAMAZI TATİLİ İÇİN 'ESNEKLİK'

Başbakan Ahmet Davutoğlu Cuma günleri namaza gidenlerin mesaiye dönüşlerinde makul çerçevede, "esneklik" sağlanması isteneceğini belirtmişti.

İŞTE İL İL CUMA NAMAZI SAATLERİ- İSTANBUL CUMA NAMAZI SAATLERİ

İŞTE MEMUR CUMA TATİLİ SAATLERİ

Bazı devlet dairelerinde 12:00-13:00 bazılarında 12:30-13:30 olarak uygulanan mesai cuma namazına göre düzenlenecek.

İLGİLİ CUMA NAMAZI GENELGESİNDE HANGİ MADDELER YER ALIYOR?

Genelgede, "Anayasa ve ilgili mevzuatla güvence altına alınan dini inanç hürriyetinin bir gereği olarak; Cuma namazı saatinin mesai saatine denk gelmesi halinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan isteyenlere mesai kaybına neden olmaksızın izin verilir. Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederin." denildi.

İŞTE BAŞBAKANLIK'IN O GENELGESİ

Başbakanlıktan:

Konu : Cuma İzni
GENELGE

2016/1

Anayasa ve ilgili mevzuatla güvence altına alman dini inanç hürriyetinin bir gereği olarak; Cuma Namazı saatinin mesai saatine denk gelmesi halinde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan isteyenlere mesai kaybına neden olmaksızın izin verilir.

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Ahmet DAVUTOGLU
Başbakan

YENİ MESAİ SAATLERİ NASIL OLACAK?

Cuma namazı için hazırlanan genelgeyle ilgili detaylar belli oldu. Cuma günleri, kamu çalışanlarının namaz öncesi öğle tatiline girecek, namaz bitiminden sonra mesaiye başlayacaklar.

Başbakanlık tarafından cuma namazı için hazırlanan genelgenin bu hafta içinde yayımlanmasının planlandığı bildirildi. Başbakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, cuma namazı için hazırlanan genelge ile kamu çalışanlarının cuma günü mesaisi, cuma namazı öncesi öğle tatiline girecek, namazın bitiminden sonra tekrar mesaiye başlayacak şekilde düzenlenecek.

Yetkililer, söz konusu düzenlemeye ilişkin, "Mesai kaybı yaşanmayacaktır. Genelgenin bu hafta içinde yayımlanması planlanmaktadır" ifadesini kullandı.

MESAİ KAYBI YAŞANACAK MI?

Yetkililer, söz konusu düzenlemeye ilişkin, "Mesai kaybı yaşanmayacaktır. Genelgenin bu hafta içinde yayımlanması planlanmaktadır" ifadesini kullandı.  (memurhaber.com)

#Memur #Başbakan #Genelge #Cuma #Mesai #Namaz
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayramda Sağlık Personeli
Bayramda Sağlık Personeli
Amasya'da Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı
Amasya'da Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı