Sağlık Bakanından yıpranma payı müjdesi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yıpranma payı ile ilgili müjdeyi verdi

Sağlık Bakanından yıpranma payı müjdesi
Sağlık Bakanından yıpranma payı müjdesi

Sağlık çalışanlarının merakla beklediği yıpranma payı ile ilgili Sağlık bakanı müjdeyi verdi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarına verilmesi öngörülen yıpranma payına ilişkin, "Sağlık çalışanlarımıza, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, başta AK Parti olmak üzere bizim bir taahhüdümüzdür. İnşallah, en kısa zamanda gerçekleştirmek üzere hep dosyamızda duruyor. Bu yıl başarmayı arzu ediyoruz" dedi.


Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarına verilmesi öngörülen yıpranma payına ilişkin yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının, yıpranma payı verileceğine ilişkin beklentilerinin karşılık bulup bulmayacağına yönelik, "2014 yılında Ebe ve Hemşirelik Haftası'nda, o günkü Başbakanımız, bugünkü Cumhurbaşkanımızın, 'Sağlık çalışanlarına yıpranma payı vereceğiz' diye sözü var. Sağlık Bakanı olarak bana ve o günkü Çalışma Bakanımız Faruk Çelik Bey'e talimatları var" diye konuştu.

Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz dönem bir düzenleme yapmaya çalıştık ama arzu ettiğimiz dinamiklerde bir yasal düzenlemeyi göremediğimiz için ayrıca bir de peş peşe seçimler geldiği için kaldı.

Gece, gündüz, yılbaşı, bayram, tatil demeden çalışan medya var. Medyada bu hak varsa, 'sağlık çalışanlarında niye olmasın' diye açıkçası gıpta ile medyayı örnek alıyoruz. Size verilen hakları kıskanmıyoruz.

İç tüzük bizim yasa çıkarmamızı çok zorlaştırıyor. Zaman planlaması yapmakta zorlanıyoruz ama sağlık çalışanlarımıza, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, başta AK Parti olmak üzere bizim bir taahhüdümüzdür. İnşallah, en kısa zamanda gerçekleştirmek üzere hep dosyamızda duruyor. Bu yıl başarmayı arzu ediyoruz."dedi. (haber657.com)

#Sağlık Bakanı #Mehmet Müezzinoğlu #yıpranma payı #i müjde
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hemşireye hakaret etti hapis cezası aldı
Hemşireye hakaret etti hapis cezası aldı
Samsun'daki doktora şiddet olayı ile ilgili hastane yönetimi konuştu
Samsun'daki doktora şiddet olayı ile ilgili hastane yönetimi konuştu