Cuma namazı ve öğle namazı için izin çıkacak!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cuma ve Öğle Namazları için izin genelgesi hazırlanacağını duyurdu.

Cuma namazı ve öğle namazı için izin çıkacak!
Cuma namazı ve öğle namazı için izin çıkacak!

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, memurların mesaisine ilişkin, Cuma günleri ile öğle tatilinin ibadet hürriyetini engellemeyecek şekilde kullanılabilmesi için Başbakanlık Genelgesi Taslağı hazırlandığını açıkladı.


Davutoğlu, 2016 yılı eylem ve reform planının yayınlandığını belirterek, “İlk bir haftada çeşitli vaatlerimizi yerine getirdik ve diğer vaatleri de aşamalı olarak yerine getireceğiz. Her Bakanlar Kurulunda bunları değerlendireceğiz ve vatandaşımıza verdiğimiz sözden bir adım dahi geri atmayacağız. İki haftada vaatlerin yüzde 30'u gerçekleşti. Reformların yüzde 25'i gerçekleştirildi. Milletimize verdiğimiz sözleri harfiyen yerine getirdik ve getirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

MESAİYE CUMA NAMAZI AYARI

Başbakan Davutoğlu Cuma ve öğlen tatilleri içinse, “Cuma vakti için taslak Başbakanlık'ta. Cuma günleri bir bayram kutlaması şeklinde olacak. İsteyen cumaya gidecek istemeyen gitmeyecek. Zamanında bu konuda çok sıkıntı çektik. Hatta hocaya biraz erken bitirse de işimize okulumuza geç kalmasak diye ricada bulunurduk. Artık böyle bir şey olmayacak, bununla ilgili düzenleme hayırlı olsun. Hepimizin neler çektiğini biliyoruz. Kardeşliğimize yaraşır bir şekilde bir düzenleme olacak. Cuma bayram olacak. Cuma günleri mesai saatinin ibadet özgürlüğümüzü etkilemeyecek şekilde düzenlenmesi için taslak hazırladık. Bundan sonra Cuma namazına gitmek isteyen huzur içinde gidebilecek, mesaiden bir eksilme olmayacak” dedi.

Davutoğlu memura verilen ilave dereceye ilişkin olarak, “2005 yılından sonra göreve başlayan kamu görevlilerine ilave bir derece verdik” şeklinde konuştu.

#Başbakan #Hükümet #Ahmet Davutoğlu #Cuma #Namaz #Mesai #İzin #Memur
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Personeline bıçak çekti, tutuklandı
Sağlık Personeline bıçak çekti, tutuklandı
Karadeniz gezisine çıkan sağlıkçılar kaza yaptı: 3 ölü, 1 yaralı
Karadeniz gezisine çıkan sağlıkçılar kaza yaptı: 3 ölü, 1 yaralı