112 Nakdi Yemek Yardımı Hakkında Yeni Yazı

112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesimnde görev yapan personele ödenecek yemek yardımı konusunda son resmi yazı aşağıdaki şekildedir.

112 Nakdi Yemek Yardımı Hakkında Yeni Yazı
112 Nakdi Yemek Yardımı Hakkında Yeni Yazı

Buna göre halen Maliye ile görüşmeler sürmekte olup, nakdi yemek yardımı '' Ek Madde 2- (Ek: 25/7/2011-2011/2083 K.) Bu Yönetmeliğe göre yiyecek yardımından yararlanacak personelden Sağlık Bakanlığı 112 acil sağlık hizmetlerinde görev yapan personel (sözleşmeli personel dâhil), il sağlık müdürlüklerinin yemek servislerinden veya il sağlık müdürlüklerince belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı yataklı tedavi kurumlarının yemek servislerinden ücret ödemeden yararlanır.
 
Bu personelden hizmetin kesintisiz olması nedeniyle görev yerinden ayrılamayacak durumda bulunanlar kumanya verilmek suretiyle bu yardımdan yararlandırılabilir. Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Sağlık Bakanlığınca belirlenir'' kapsamı dışındakilere ödeneceği ortaya çıkmıştır.


Yine bu yazıdan çıkan sonuca göre tüm 112 personeli bu yardımı alamayacak. Müdürlük yemek hizmeti vermediği birimlere bu yardımı ödeyecek. Müdürlük yemekhanesi, hastane yemekhanesi olan yerler nakdi yardım alamayacak. 

İlgi yazı çerçevesinde sonuç itibariyle sadece periferin yemek yardımı alacağı görülmektedir.

İlgili Yazı Aşağıdadır

 

Kaynak : personelsaglikhaber.net

#112 #Acil #Nakdi #Yemek #Para #Ücret #Resmi #Yazı #Acil Sağlık Hizmetleri #Flaş Haber
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
hakan     2016-01-02 demekki tutamayacağın sözü vermeyeceksin kardeşim,,öyle atıp tutup şunu kazandık bunu kazandık demeyeceksin,,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayramda Sağlık Personeli
Bayramda Sağlık Personeli
Amasya'da Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı
Amasya'da Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı