Memuriyet güvencesi kaldırılacak mı Soylu açıkladı

'Memuriyet güvencesi kaldırılacak mı' sorusuna Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi. Soylu kamu çalışanlarını ve kamuda görev almak isteyenleri ilgilendiren konularda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Memuriyet güvencesi kaldırılacak mı Soylu açıkladı
Memuriyet güvencesi kaldırılacak mı Soylu açıkladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, memuriyet güvencesine ilişkin açıklama yaptı. 

Kamu çalışanlarını ve kamuda görev almak isteyenleri ilgilendiren konularda kendisine MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu tarafından verilen soru önergesini yanıtlayan Soylu şunları söyledi: 


MERKEZİ SINAV KALDIRILIYOR MU?

“İstisnai, sözleşmeli ve geçici statüde kamu kurumlarına alınıp daimi kadrolara geçirilen kaç kişi vardır? Zorunlu hallere özgü olan istisnai uygulamaların istismar edilerek siyasi saiklerle kamuya giriş yolu yapılmasını hakkaniyetle bağdaştırıyor musunuz? Kamu hizmetine girişte adaleti tesis için çıkarılan merkezi sınav uygulamasının kaldırılacağı doğru mudur?” 

MEMURİYET GÜVENCESİ KALDIRILACAK MI?

“DMK’da değişiklikler yapılarak memuriyet güvencesinin kaldırılacağı iddiaları doğru mudur? Memuriyet güvencesini kaldırmayı mı düşünüyorsunuz? Böyle bir düşünceniz yoksa, kamu çalışanlarını tedirgin eden bu iddiaları yalanlamayı düşünüyor musunuz?” Ücret adaleti nasıl sağlanacak? “Kamuda aynı işi yaptığı halde unvana, çalışılan kuruma, statüye göre ücret farklılığı bulunmaktadır. Bunu gidererek ücret adaletini sağlamak için çalışmanız vardır? Kamuda en düşük, en yüksek ücret ne kadardır? (memurhaber.com)

#Süleyman Soylu #Memuriyet #Memur #Devlet Memuru #Güvence
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayramda Sağlık Personeli
Bayramda Sağlık Personeli
Amasya'da Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı
Amasya'da Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı