159 personele ambulans sürüş teknikleri eğitimi

Kocaeli'nde, 159 kişiye 'Ambulans Sürüş Teknikleri Kursu' verildi.

159 personele ambulans sürüş teknikleri eğitimi
159 personele ambulans sürüş teknikleri eğitimi

14.Bölge Ivedi Sağlık Hizmetleri Koordinatörü olan Kocaeli'nde Sakarya ve Düzce'deki 112 Ivedi sağlık hizmetlerinde vazife yapan personellere karşı 'Ambulans Sürüş Teknikleri Kursu' verildi.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, nihai yıllarda 112 Ivedi sağlık hizmetlerinde olan gelişim ve büyüme ile sisteme dahil olmak üzere edilen, sağlık kurumu öncesi meydanda ivedi sağlık hizmeti verici Ambulans ve Ivedi Bakım Teknikerleri (AABT) ile Ivedi Tıp Teknisyenlerinin özel ve donanımlı otomobil vasfı taşıyan ambulansları sürme yetkisi ve sorumluluğu olması nedeni ile alakalı haber ve becerilerini arttırmak, ek olarak etkili ve emniyetli sağlık hizmeti sağlamak için Ambulans Sürüş Teknikleri Kursu verildi. Oldukça Başarılı olanlar, Sağlık Bakanlığı onaylı ambulans tüketimi ve bakımı eğitim yazılımı sertifikası aldı.


112 Ivedi sağlık hizmetlerinde vazife yapan AABT ile Ivedi Tıp Teknisyenleri (ATT), ambulansların mekanik nitelikleri , temel arızaların tanımlanması ve önlenmesi, otomobil güvenlik sistemlerinin tüketimi , ambulanslarda sürat sorunları ve otomobil denetimi yanında , katılımcılara sıradan dışı yol ve hava koşullarında ambulans kullanabilme, kazadan kaçış, panik fren, takip mesafesi, emniyetli sollama, ayna tüketimi ve derinlik algısının geliştirilmesi benzeri pekçok konuda uygulamalı eğitimden geçti.

AABT ile ATT'ye karşı olarak Sivil Topluluk Merkezi eğitim salonunda gerçekleştirilen 1 gündelik teorik eğitimin sonrasında İnterteks Beynelmilel Fuar Sahasının otoparkında 3 gündelik alan kursu ile süre gelen uygulamalarda personellere, 'T- Yol , Paralel Park, Çizgi Değiştirme, Kontrollü Fren, Panik Fren, Kaçamak Manevra, Dokuma Parkuru, Kayma Denetimi ve Slalom' olmak üzere 10 ayrı parkurda eğitim verildi. Eğitim bugün yazılı ve uygulamalı sınavlarla bitecek . Eğitimin tamamlanmasıyla Sakarya'dan 54, Düzce'den 41 ve Kocaeli'nden 64 çalışan eğitim almış olacak.

#Kocaeli #Ambulans #Sürücü #Eğitim #ATT #AABT #Fuar #Sürüş #Teknikleri
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayramda Sağlık Personeli
Bayramda Sağlık Personeli
Amasya'da Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı
Amasya'da Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı