Sağlık çalışanlarına emeklilik!

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, sağlıkçılara erken emeklilik yolunu açacak yıpranma payı müjdesini verdi.

Sağlık çalışanlarına emeklilik!
Sağlık çalışanlarına emeklilik!

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, beklenen haberi verdi. 

 

Sağlık- Sen tarafından düzenlenen 'Hemşirelik Sempozyumu'na katılan Gümüş, erken emeklilik getirecek yıpranma payının 2015'te hayata geçmesi için çalıştıklarını söyledi. Gümüş, seçimden sonra yeni TBMM'nin çalışmaya başlamasının ardından en önemli gündemlerinin bu olduğunu kaydetti. 2015 yılında risk ve nöbet durumlarına göre yıpranma payının hayata geçirileceğini anlatan Gümüş, lisans tamamlama konusunda da YÖK ile görüşmelerin sürdüğünü belirtti. Gümüş, sağlık yapılanmasını yeniden planlayacaklarını da ifade etti. 10 yıl boyunca aksamış olan özlük hakları konusunda çalıştıklarını söyleyen Gümüş, bütün sorunların çözümünde sağlık çalışanlarıyla birlikte hareket etmek istediklerini belirterek, "Mutlu sağlık çalışanı demek, huzurlu sağlık çalışanı demek, iyi hizmet demektir" dedi.

 


#yıpranma #emeklilik #sağlık #çalışan #döner #sermaye
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
attdenı     2015-06-03 14 mart tıp bayramını bıze haram ettgınız ıcın mı hala bunlar yapılamadı da secım sonrasına kaldı.size kımse ınanmıyor sağlık personellerı olarak %101 inanbılırsınız..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
Uçak ambulans sayısı 4'e çıktı
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır
81.Dönem DHY Münhal kadrolar yayımlanmıştır