2022 Yılı 112 Çağrı Merkezi 3546 Kamu Personel Alımı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2022 Yılı 112 Çağrı Merkezi 3546 Kamu Personel Alımı
Abone ol
Bakanlık ve Taşra Teşkilatına 112 çağrı merkezi dahil olmak üzere 3546 kamu personel alımı yapılıyor. Her ilan durumuna göre lise önlisans veya lisans mezunu olan adayların başvurusu kabul edilecek.657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde; Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1/a ve Ek-1/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen boş pozisyon unvanlarına toplam 3.546 adet personel alımı yapılacaktır.

Bakanlık Merkez ve Taşra Teşkilatları 112 çağrı merkezi dahil 3546 kamu personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilanda başvuruda bulunan adayların 2020 KPSS sınavına girmiş olması ve B grubundan lisans ön lisans adaylar için KPSS P93 lise mezunları için KPSS P94 puan türenden en az 60 ve üzeri alması gerekmektedir.

Merkez ve taşra teşkilatı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere çeşitli kadrolardan sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı.

İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatının resmi gazetede yayımlamış olduğu ilanda merkez teşkilatına ve taşra teşkilatına alım yapacağını ve personel alımı yapılacak olan kadrolar aşağıda belirtilmiştir.

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatı açıklamış olduğu kadrolar, kâğıt restoratörü, arşiv uzmanı, psikolog, harita teknikeri, avukat, sosyal çalışmacı, programcı, grafik, bilgisayar mühendisi, makine mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, yazılım mühendisi, endüstri mühendisi inşaat mühendisi, harita teknikeri, şehir plancısı, İngilizce mütercim tercüman, lisans ve ön lisans mezunu, büro destek personeli alımı oluyor.

Alımı yapılacak olan sözleşmeli personel sayısı 243 olarak belirlenmiş olup merkez teşkilatı bünyesinde sözleşmeli personel olarak alımı yapılacaktır. Taşra teşkilatının açıklamış olduğu kadrolar ise avukat, arşiv uzmanı, sosyal çalışmacı bilgisayar mühendisi, programcı, elektrik elektronik teknikeri, lisans ve ön lisans mezunu, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, temizlik görevlisi alacak.

Kendi bünyesinde daimi 3303 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Özel güvenlik temel eğitimini tamamlamış olması.

İLAN BAŞVURU TARİHİ

İçişleri Bakanlığı Merkez ve Taşra teşkilatı 3546 sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı Yayınlanan ilana iş başvurusu yapa bilmek adaylar başvuru tarihinde başvuru yapabilirler.

Başvuru tarihi 17 Haziran 2022 tarihinde başvururlar yapılmaktadır. Son başvuru tarihi 21 Haziran 2022.

Başvuru Kılavuzu

Anahtar Kelimeler:
 • 00
  SEVDİM
 • 00
  ALKIŞ
 • 00
  KOMİK
 • 00
  İNANILMAZ
 • 00
  ÜZGÜN
 • 00
  KIZGIN
Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Resmi Gazete'deÖnceki Haber

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddetin Ön...

Ablasına Veda Mesajı İle Konum Atan Doktor, Ölü BulunduSonraki Haber

Ablasına Veda Mesajı İle Konum Atan Dokt...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar