2020 Yılında En Çok Hangi Haberleri Okuduk?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2020 Yılında En Çok Hangi Haberleri Okuduk?
Abone ol
2020 yılını geride bırakacağımız bugünde sitemizde en çok hangi haberleri okuduk,hangi haberler trend oldu gelin birlikte bakalım....

www.attyiz.biz.tr internet sitesinde 2020 yılında en çok okunan 5 haber.
 

1- ATT (Acil Tıp Teknisyeni) Maaşları (2020-OCAK)

Memur ve memur emeklilerin maaşlarna yansıyacak olan 2019 Aralık ayı enflasyon zammı bugün saat 10.00'da TÜİK tarafıdan açıklandı. 2019 enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memur ve emeklilerin de alacağı zam oranları da belli oldu.   #   Memur ve memur emeklileri ise ortalama yüzde 1.5 enflasyon farkı oranında (Toplamda yüde 5.5) zam alacak. Yüzde 4 Zam ve Yüzde 1,49 Enflasyon Farkı ile birlikte Acil Tıp Teknisyeni (Önlisans Bitirmemiş,Lise Mezunu) Maaşlarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

2- Artık Şüphe Yok! Coronavirüs Asemptomatik Hastadan Bile Bulaşabiliyor

Bir hafta boyunca, ABD sağlık yetkilileri, birisinin enfekte olduğu ancak henüz hasta olmadığı için kuluçka döneminde virüsün yayılıp yayılmadığını tartıştı. Çin Sağlık Bakanı asemptomatik olarak yayılabileceğini söyledi, ancak Çin yetkilileri hiçbir kanıt sunmadığı için ABD yetkililerinin şüpheleri vardı. CNN'de yer alan habere göre, Perşembe gecesi NEJM'de yayınlanan yeni bir araştırmanın , insanların belirtiler ortaya çıkmadan önce Wuhan koronavirüsü yayabileceğini gösterdiğini söylüyor .

3- Koronavirüs Aşısı İçin Tarih Verildi

Reuters'ta yer alan habere göre Fransız Pasteur Enstitüsü'nden bilim insanları, Çin'den dünyaya yayılmaya başlayan yeni tip coronavirüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Pasteur Enstitüsü'nden bilim insanları, koronavirüsü tedavisinde kullanılması adına bir aşı geliştirmeye çalıştıklarını açıkladı. Enstitü yetkilisi Christophe D'Enfert gazetecilere yaptığı açıklamada aşının 20 ay içerisinde kullanılabileceğini ifade etti.

4- ​ÖSYM Mobil Uygulamaları Erişime Açıldı

Teknolojik gelişmeler dijital dönüşümü artık çağın bir gereği haline getirmiştir. ÖSYM, dijital dönüşüme uyum sağlayarak iki mobil uygulamayı hayata geçirdi. ÖSYM, bu kapsamda Mobil Aday İşlemleri Sistemi (AİS) ve Mobil Görevli İşlemleri Sistemi’ni (GİS) devreye aldı. Adaylar artık akıllı cihazlarına yükleyecekleri ÖSYM Aday işlemleri mobil uygulaması ile ‘ais.osym.gov.tr’ web adresinden yapabildikleri tüm işlemleri yapabileceklerdir. Sınav görevlilerimiz de akıllı cihazlarına yükleyecekleri ÖSYM Görevli İşlemleri mobil uygulaması ile ‘gis.osym.gov.tr’ web adresinden yapabildikleri tüm işlemleri yapabileceklerdir.

5- 112’de Korona Paniği!

Kararman, iddialara yönelik araştırma yaptığını belirterek “Eskişehir 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliğinde 20 kişi PCR Pozitif (+) Çıktı" iddiaları üzerine tarafımızdan konu araştırılmıştır. Eşi VEFA grubunda görevli bir arkadaşımızın semptomları(tek semptomu ateş ve ateşi de 37.1) fark edilmesi üzerine hemen nöbetten evine gönderilmiştir.

Daha sonra bu personelin yapılan PCR testi (+) olarak görülmüş; bunun üzerine bu personel ile 3 Nisan ve 7 Nisan nöbetlerinde birlikte çalışmış olan  112 personelleri temaslı kabul edilerek Başhekimlik kararı ile 13 Nisan’da yapılacak olan PCR testlerinin sonucuna kadar tedbiren evlerinde tecrit edilmiştir.  

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2021 Yılı Gelir Vergisi DilimleriÖnceki Haber

2021 Yılı Gelir Vergisi Dilimleri

112 Acil Sağlık Ekibine Silahlı SaldırıSonraki Haber

112 Acil Sağlık Ekibine Silahlı Saldırı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar