Sağlık Personeli Artık Kadro Müjdesi Bekliyor!

Sözleşmeli olarak çalışan sağlık personelleri bir an önce kadroya geçirilmelidir...

Sağlık Personeli Artık Kadro Müjdesi Bekliyor!
Sağlık Personeli Artık Kadro Müjdesi Bekliyor!

 

Sözleşmeli olarak çalışan sağlık personelleri bir an önce kadroya geçirilmelidir.

 

”Belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için yapılan çalışmalar, personel istihdamlarının sözleşmeli olarak yapılmasının yanlış olduğunu farklı şekillerde istihdam edilen personele aynı işi yaptırırken farklı istihdam modellerinden doğan farklı ücret ve özlük haklarının ödenmesinin adaletsiz olduğunu bunun yerine tüm kamu sağlık çalışanlarının 657 sayılı kanunun 4/A maddesine göre istihdam edilmesi gerektiğini savunuyoruz.

 

2011 yılının Haziran ayında bazı sözleşmeli kamu görevlilerinin kadroya geçirildiğini hatırlatarak; ancak Vekil ebe ve hemşireler, Aile sağlığı elemanları ve 4/C'liler gibi pek çok sözleşmelinin kapsam dışında kalması adil olmamıştır.

 

Kapsam dışında kalan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için ısrarla talep ediyoruz.

 

“Belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için yapılan çalışmalar olumlu olmakla birlikte, son yılların kanayan yarası haline gelmiş olan sözleşmeli istihdamın giderek artması, Hükümetin güvencesiz ve esnek istihdam anlayışının değişmediğini ortaya koymaktadır.

 

Talebimiz, kamu kesimi başta olmak üzere, tüm ülkede istihdam mantığının güvenceli ve sürekli hale getirilmesidir. Günübirlik uygulamalarla yapılan iyileştirmeler, sorunun geneline yönelik bir çözüm getirmemektedir. Belediyelerde çalışan sözleşmeli personeller başta olmak üzere istisnasız tüm sözleşmelilerin kadroya alınıp, sözleşmeli personel çalıştırılması uygulamasına son verilmek suretiyle, yüz binlerce çalışanın sorunlarının kalıcı olarak çözülmesini talep ediyoruz.”

 

 

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, ”Dört gözle kadro bekleyen Vekil Ebe ve Hemşireler, 2011 yılından sonra alınan 4/B li sözleşmeliler, 4/C liler ve aile sağlığı elemanları kadro tahsisinde unutulmamalıdır. Kamuda güvencesiz, sözleşmeli, geçici, vekil ve kısmi zamanlı personel çalıştırılması uygulaması son bulmalıdır “ dedi.


#sağlık #personel #kadro #sözleşmeli
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığı bayram öncesi Kist Hidatik hastalığına dikkat çekti
Sağlık Bakanlığı bayram öncesi Kist Hidatik hastalığına dikkat çekti
“Belki de o ambulans bizim evimize gidiyor olabilir”
“Belki de o ambulans bizim evimize gidiyor olabilir”