Aliağa'ya Tam Donanımlı Ambulans!

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Aliağa İlçe Sağlık Müdürlüğü ve vatandaşların talebi doğrultusunda Aliağa’nın ekonomik ömrünü tamamlayan 112 Acil Yardım Ambulansını yeniledi....

Aliağa'ya Tam Donanımlı Ambulans!
Aliağa'ya Tam Donanımlı Ambulans!

 

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Aliağa İlçe Sağlık Müdürlüğü ve vatandaşların talebi doğrultusunda Aliağa’nın ekonomik ömrünü tamamlayan 112 Acil Yardım Ambulansını yeniledi.

 

Aliağa İlçe Sağlık Müdürlüğü vatandaşın istek ve şikâyetlerini değerlendirerek İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne yeni bir ambulans isteğinde bulundu. Değerlendirilen talepler sonucu Aliağa’ya tam donanımlı bir ambulans alındı. Yeni ambulans 3 buçuk dakikada vakaya ulaşılabilecek.

 

ALİAĞALILARA DAHA KALİTELİ HİZMET SUNULACAK

 

Yeni alınan ambulansta suni solunum cihazı, mekanik ventilatör, defibrilatör, perfüzyon cihazı ve oksijen sisteminin yanı sıra bir hastanenin Yoğun Bakım Ünitesinde bulunan her türlü tıbbi malzeme mevcut.  Yenilenen ambulans ile hastalar hem daha kaliteli hizmet alacak hem de daha güvende olacak. Ambulansın ekonomik ömrünü tamamladığına ve bu bağlamda kaliteli hizmeti sekteye uğratmamak adına yeni bir ambulansa ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Aliağa İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özkan Orhun, “Sahip olduğumuz ambulanslarımızdan biri eskiyince değiştirme ihtiyacı hissederek, yerine yeni ambulans talep ettik. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ’de bize tam donanımlı bir ambulans aldı. Yakın zamanda diğerini de yenilemeyi hedefliyoruz. Aliağalılara daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeye çalışıyoruz. Yakında yeni bir 112 istasyonu binası açma planlarımız da var. Bu yıl içerisinde bu plana hayatiyet kazandırmayı planlıyoruz” dedi.

 

ALİAĞA İÇERİSİNDE VAKAYA ULAŞIM SÜRESİ SADECE

 

3,5 DAKİKA Sağlık Müdürlüğü olarak Aliağa’daki mevcut durumdan söz eden Orhun, “İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Aliağa’da 2 tane 112 Acil Yardım ve Kurtarma İstasyonu, 2 tane ambulans ekibi, 2 de ambulansımız var. İki ambulans günde ortalama 16 vakaya çıkış yapıyor. Şehir içi (Aliağa) içerisinde vakaya ulaşım süresi sadece 3 buçuk dakika. Bir ambulans Doktorlu, diğeri de paramedikli olarak hizmet vermekte. Aliağa’da bulunan iki 112 Acil Yardım ve Kurtarma İstasyonunda da dönüşümlü olarak 4 Doktor, 4 Paramedik, 14 Acil Tıp Teknisyeni ve 5 şoför, toplam 27 kişi çalışıyor.  En kısa sürede Helvacı’ dan Yenişakran’ a kadar olan sahada acil vakalara müdahale ediliyor.

 

VATANDAŞLAR 112’YE İHBARDA BULUNURKEN AÇIK ADRES VERMELİ!

 

Dr. Özkan Orhun, vatandaşların ihbarda bulunurken açık adres vermelerinin hastaya ulaşım açısından zaman kazandıracağına vurgu yaparak, “Vatandaşlar telaştan olsa gerek ki, ihbarda bulunurken açık adres vermiyorlar. Vakaya en kısa süre de ulaşmak için net bir şekilde sokak, mahalle ve numara söylenmesi gerekiyor. Biz gerek duyulduğunda Aliağa’dan İzmir’e 35- 40 dakika da Ege Üniversitesi’ne, şehir trafiğinin yoğunluğuna göre 50 dakikada da Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hasta nakli yapılabiliyoruz. Hastanelerde yer bulunamaması durumunda İl dışına dahi çıkılabiliyor” şeklinde konuştu.

Selda Bektaş

http://www.aliagaekspres.com.tr


#izmir #aliağa #112 #acil #sağlık #ambulans #yeni
Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayramda Sağlık Personeli
Bayramda Sağlık Personeli
Amasya'da Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı
Amasya'da Ambulansla Otomobil Çarpıştı: 4 Yaralı