Biyomedikal Cihaz Teknikerleri Haklarını İstiyor

Tıbbi Sekreter mesleğine verilen “Sağlık Teknikeri” ünvanı ve “Sağlıkta Lisans Tamamlama” hakkı neden Biyomedikal Cihaz Teknikeri mesleğine verilmemektedir ?

Biyomedikal Cihaz Teknikerleri Haklarını İstiyor
Biyomedikal Cihaz Teknikerleri Haklarını İstiyor ATTYİZ.BİZ.TR

Tıbbi Sekreter mesleğine verilen “Sağlık Teknikeri” ünvanı ve “Sağlıkta Lisans Tamamlama” hakkı neden Biyomedikal Cihaz Teknikeri mesleğine verilmemektedir ?

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan mezun olan Biyomedikal Cihaz Teknikerlerinin “Sağlık Teknikeri” ünvanı ve “Sağlıkta Lisans Tamamlama” hakları değil midir?

YÖK’ün tıbbi sekreter mesleğinin sağlık teknikeri ünvanı alması için verdiği kararda şöyle denilmektedir;

Sağlık Bakanlığı’nın 22.05.2014 tarih ve 29007 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan “Sağlık Meslek Mensupları İle Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensupları İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik”te diğer meslek mensuplarının sağlık hizmetlerinde iş ve görev tanımları başlığı altında yer alan listenin 9. Sırasında Tıbbi Sekreter mesleği yer aldığından bu kapsamda Tıbbi Dökümantasyon Ve Sekreterlik mezunlarına “Sağlık Teknikeri” ünvanı verilmesi uygun görülmüştür.

 

 

Aynı listenin 10. Sırasında Biyomedikal Cihaz Teknikeri mesleği vardır.

Böyle olduğu için Biyomedikal Cihaz Teknolojisi mezunlarınında “Sağlık Teknikeri” ünvanını almasını istiyoruz.

Biyomedikal Cihaz Teknikerleri olarak “Sağlık Teknikeri” ünvanı ve “Sağlıkta Lisans Tamamlama” hakkını almak istiyoruz.

Bu konuda sesimizi duyurmanızı istiyoruz.

Biyomedikal Teknikerleri Atama İstiyor

Biyomedikal teknikerleri Sağlık Bakanlığından hastanelerde görev yapmak için atama talep ediyor.

Ülkemizin her ilinde ve tüm büyük ilçelerinde bulunmakta olan hastanelerde çok sayıda tıbbi cihaz bulunmaktadır. Tibbi cihazlarda meydana gelen sorun, problem ya da teknik aksaklıklarda ilk bakım ve onarım biyomedikal teknikerleri tarafından yapılamaktadır. Adayların biyomedikal teknikeri olabilmeleri için biyomedikal cihaz teknolojisi bölümünden mezun olması gerekmektedir.

Şu anda tıbbi cihaz sayısının fazla olduğu tüm hastanelerde biyomedikal teknikerleri görev yapmaktadır. Ancak diğer bazı hastanelerde biyomedikal teknikerinin olmaması ve alımın yapılmamasından dolayı biyomedikal teknikerleri Sağlık Bakanlığından kadro talep etmektedir.

Biyomedikal teknikeri adayları Sağlık Bakanlığından tüm hastanelerde en az bir tane biyomedikal teknikerinin görev yapması gerektiği ve buna göre atamaların yapılmasını talep etmektedir. Öyle ki hastanelerde bulunan tibbi cihazların tüm bakım ve onarımları biyomedikal teknikerleri tarafından yapılmaktadır.

Tibbi cihazlarda meydana gelebilecek ufak ya da büyük boyuttaki tüm sorunlarda ciddi durumlar ile karşılaşabilme olasılığı bulunduğundan dolayı biyomedikal teknikerleri kendileri için de atamaların yapılmasını talep etmektedir.

E.B.EREN / ATTYİZ.BİZ Sizden Gelenler

#Biyomedikal Cihaz Teknikerleri Haklarını İstiyor #Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu #Biyomedikal Cihaz #Resmi Gazete #Tıbbi Dökümantasyon Ve Sekreterlik

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
Mustafa Kemal     2019-09-24 BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNİKERLERİ KPSS İLE ALIM BEKLİYOR
zeydan     2019-09-19 BİYOMEDİKAL TEKNİKERLERİ ARTIK KPSS İLE ALINACAKTIR.BÜTÜN BİYOMEDİKAL TEKNİKERLERİ BİRLİK OLALIM.HAKLARIMIZI ALALIM.
semih     2019-09-12 Biyomedikal teknikerleri neredesiniz.Hep birlikte gereken yerlere yazılarımızı yazarak sesimizi çok güçlü bir şekilde duyurmalıyız.Böyle olmazsa hiçbir netice alamayız.Herkese haber verelim.Haydi hep birlikte sesimizi duyuralım.Biyomedikal teknikerine en az 1000 tane kadro verilmelidir.
ali     2019-09-12 Biyomedikal teknikerleri neredesiniz.Hep birlikte gereken yerlere yazılarımızı yazarak sesimizi çok güçlü bir şekilde duyurmalıyız.Böyle olmazsa hiçbir netice alamayız.Herkese haber verelim.Haydi hep birlikte sesimizi duyuralım.Biyomedikal teknikerine en az 1000 tane kadro verilmelidir.
fatih     2019-09-12 Biyomedikal teknikerleri neredesiniz.Hep birlikte gereken yerlere yazılarımızı yazarak sesimizi çok güçlü bir şekilde duyurmalıyız.Böyle olmazsa hiçbir netice alamayız.Herkese haber verelim.Haydi hep birlikte sesimizi duyuralım.Biyomedikal teknikerine en az 1000 tane kadro verilmelidir.
KEMAL     2019-09-08 BİYOMEDİKAL TEKNİKERLERİ HAKLARINI İSTİYOR.EN AZ 1000 KADRO
ipek     2019-09-05 Sağlık sistemini bekası için biyomedikal teknikerine en az 1000 tane kadro verilmelidir.
Kemal     2019-09-04 Biyomedikal teknikerleri ne zaman iş başı yapacak?
PELİN     2019-09-03 BİYOMEDİKAL TEKNİKERLERİ HAKLARINI İSTİYOR
talat     2019-09-02 biyomedikal teknikeri hastanenin en önemli sağlık personelidir.En az 1000 tane kadro şarttır.Artık yeter.Duyun sesimizi
Ahsen     2019-09-01 BİYOMEDİKAL TEKNİKERLER GEREKLİ YERLERE YAZILARIMIZI YAZARAK.ÇOK GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE SESİMİZİ DUYURMALIYIZ.BİYOMEDİKAL TEKNİKERİNİN KPSS İLE ATANMASI EN DOĞAL HAKKIDIR.BU HAK VERİLMELİDİR
Kerim     2019-08-31 Devlet hastanelerinde üniversite eğitimi almadan yani diploma almadan sadece sertifika alarak biyomedikal teknikerleri çalışmaktamıdır?Eğer böyle birşey varsa bu çok yanlıştır,içler acısı bir durumdur.On binlerce biyomedikal teknikeri KPSS'yle atama beklerken.Bu konunun araştırılmasını ve gerekenin en kısa süre içerisinde yapılmasını istiyoruz.
Zeynep     2019-08-30 Biyomedikal teknikerleri neredesiniz.Hep birlikte gereken yerlere yazılarımızı yazarak sesimizi çok güçlü bir şekilde duyurmalıyız.Böyle olmazsa hiçbir netice alamayız.Herkese haber verelim.Haydi hep birlikte sesimizi duyuralım.Biyomedikal teknikerine en az 1000 tane kadro verilmelidir.
Hasan     2019-08-30 Sağlık sisteminin bekası için biyomedikal teknikerine kadro şarttır.
Hasan     2019-08-28 Biyomedikal teknikerleri olarak sesimizi duyurmalıyız.Birlik olalım.Sesimizi çok güçlü bir şekilde duyuralım
Ali     2019-08-28 Biyomedikal teknikerleri hep birlikte sesimizi çok güçlü bir şekilde duyurmalıyız.Şimdi sesimizi duyurma vakti
ali     2019-08-27 Biyomedikal teknikerine en az 1000 tane kadro verilmelidr.
Kerim     2019-08-16 Biyomedikal teknikerleri çok büyük mağduriyet yaşamaktadır.Biyomedikal teknikerlerine sağlık teknikeri ünvanı ve sağlıkta lisans tamamlama hakkı bir an önce verilmelidir.KPSS ile atanmaları sağlanmalıdır.
ayşe     2019-08-16 Biyomedikal teknikeri hastanenin en önemli sağlık personelidir.
Fatih     2019-08-09 Biyomedikal teknikerlerinin sağlık teknikeri ünvanı ve sağlıkta lisans tamamlama hakkı en kısa süre içerisinde verilmelidir.Bu mağduriyet en kısa zamanda sonlandırılmalıdır.
BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ     2019-08-09 BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ HASTANENİN EN ÖNEMLİ SAĞLIK PERSONELİDİR.
tıbbi sekreter     2019-08-07 lütfen bir mesleği örnek göstererek hak aramayınız. Sağlık meslek liselerde hep beraber okurken ataması yokken hiç sesiniz yoktu. Tıbbi sekreterin hiç hakkını savunan yoktu. Ne oldu admin bu kadar değerli oldu bu tıbbi cihaz bölümü hastanelerde ihtiyaç yokken sen bu kadar duyarlı oldun kendi sitenin adini taşıyan bölümler bossa gezerken ne bu mücadelen.

Editör : Sitemizin Sizden Gelenler Bölümüne mesaj göndererek yayınlaması isteyen bir arkadaşımızın yazısını paylaştık.

Sizlerde yayınlanmasını istediğiniz haberleri gönderebilirsiniz.

Ayrıca ;

Sitemiz sağlık alanında yayın yapan ve tarafsız olan ender sitelerden bir tanesidir.

Bkz. Tıbbi Sekterler için de yaptığımız benzeri haberlerden bazıları (Diğer Meslek grupları içinde çıkar gözetmeksizin seslerini duyurmaya çalıştık,sitemizden arama yaparak bulabilirsiniz.)

Tıbbi Sekreterler Mesleğine Sahip Çıkıyor başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Ataması Yapılmayan Sağlık Bölümü Mezun Yine Verecek mi ? başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acil Tıp Teknisyeninin Fedakarlığı
Acil Tıp Teknisyeninin Fedakarlığı
KPSS 2019/7 Tıbbi Sekreter (Önlisans) Kadroları
KPSS 2019/7 Tıbbi Sekreter (Önlisans) Kadroları