2019 Temmuz Aile Yardımı ve Asgari Geçim İndirimi (AGİ) Tutarları

Kamu görevlilerinin aylık net maaş miktarını, eş ve çocuk durumları da etkilemektedir. “Aile Yardımı” ve “Asgari Geçim İndirimi” tutarları ile eş ve çocuk durumlarına bağlı olarak kamu görevlilerinin aylık net maaşları daha fazla olabilmektedir.

2019 Temmuz Aile Yardımı ve Asgari Geçim İndirimi (AGİ) Tutarları
2019 Temmuz Aile Yardımı ve Asgari Geçim İndirimi (AGİ) Tutarları ATTYİZ.BİZ.TR

2019 yılına ilişkin belirlemelere göre, yılın ikinci altı ayında aile yardımı miktarında artış olurken, asgari geçim indirimi ise sabit kaldı. Aile yardımı miktarındaki artış memurların maaşını da yansıyacak.

Bu kapsamda, 2019 yılının ikinci altı ayında, eşi çalışmayan ve 72 aydan küçük 3 çocuğu olan bir memurun aylık net maaşı, bekar ve çocuksuz emsal memurun maaşından "637,48TL" fazla olacak.

Eş Durumunun Etkisi

Kamu görevlilerine, gelir elde etmeyen ve sosyal güvenlik kurumlarından aylık almayan eşlerinden dolayı aile yardımı alabiliyor. Ayrıca, eşi aktif ücretli olarak ya da bir kurumda ücret karşılığı çalışmayanlar da eş nedeniyle asgari geçim indiriminden yararlanabiliyor.

Buna göre, 2019 yılının ikinci altı ayında kamu görevlilerinin eş durumunun net maaşlarına etkisi şöyle olacak:

Eş Durumu

Net Maaşa Etkisi

Bekar

0,00 TL

Evli, eşi çalışıyor

0,00 TL

Evli, eşi emekli

38,38 TL

Evli, eşi çalışmıyor

333,85 TL

 

 

Hemşire,SağlıkMemuru, Ebe, Röntgen, Laboratuvar Teknisyeni, Sağlık Teknisyeni, Diyetisyen,Fizyoterapist, Biyolog, Psikolog, Odyolog, Odyometrist,Tıbbi Sekreter, Sosyal Çalışmacı,Tıbbi Teknolog,Sağlık Fizikçisi,Çocuk Gelişimcisi,Bakteriliyog,Sağlık Tekn.Anestezi,Diyaliz Teknikeri,Ameliyathane Teknikeri,Acil Tıp Teknikeri,Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri

2019 Temmuz Zamlı Sabit Ek Ödemelere buradan ulaşabilirsiniz. 

Çocuk Durumunun Etkisi

Kamu görevlileri, aile yardımına müstahak tüm çocukları için aile yardımı alabiliyor. Ayrıca, aile yardımına müstahak çocukları için (eşi çalışanlar en çok 5 çocuk için, eşi çalışmayan veya eşi emekli olanlar ise en çok 3 çocuk için) asgari geçim indiriminden yararlanabiliyor.

Buna göre, 2019 yılının ikinci altı ayında kamu görevlilerinin çocuk durumunun net maaşlarına etkisi şöyle olacak:

Çocuk durumu

Net Maaşa Etkisi*

Çocuk yok

0,00 TL

1 çocuk ( 72 aydan büyük)

63,40 TL

1 çocuk (72 aydan küçük)

98,01 TL

2 çocuk ( 72 aydan büyük)

126,79 TL

2 çocuk (biri 72 aydan küçük, biri büyük)

161,41 TL

2 çocuk ( 72 aydan küçük)

196,02 TL

3 çocuk ( 72 aydan büyük)

199,78 TL

3 çocuk (biri 72 aydan küçük, ikisi büyük)

234,40 TL

3 çocuk (ikisi 72 aydan küçük, biri büyük)

269,01 TL

3 çocuk ( 72 aydan küçük)

303,63 TL

 *  Tablo sadece 3 çocuğa göre hazırlanmış olup, çocuk sayısı daha fazla olan personel; aile yardımı ödeneği kapsamında olan çocukların tamamı için aile yardımı alabiliyor, eşi emekli olan veya çalışmayanlar ise toplam en çok 5 çocuk için asgari geçim indirimi alabiliyor.

Kaynak : memurunyeri.com

#2019 Temmuz Asgari Geçim İndirimi #2019 Temmuz Memur Maaşları #2019 Temmuz Paramedik Maaşları #2019 Temmuz ATT Maaşları #Güncel ATT Maaşları #Aile Yardımı ve Asgari Geçim İndirimi

Dikkat ! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yorum Yaz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acil Tıp Teknisyeni,Yaşlı Hastayı Sırtına Alarak Ambulansa Taşıdı
Acil Tıp Teknisyeni,Yaşlı Hastayı Sırtına Alarak Ambulansa Taşıdı
Tırın altında kalan doktor feci şekilde hayatını kaybetti
Tırın altında kalan doktor feci şekilde hayatını kaybetti